Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) kritik saatler: Bu metrik belirleyici olabilir!

Deribit'te bugünkü vadenin dolmasına kadarki Bitcoin (BTC) opsiyonunun alım oranı 1,66'ya yükseldi.

bitcoin btc

Deribit’te bugünkü vadenin dolmasına kadarki Bitcoin (BTC) opsiyonunun alım oranı 1,66’ya yükseldi.

Birin üzerindeki bu oran, daha fazla satım opsiyonu olduğu anlamına geliyor. Bu, daha fazla yatırımcının fiyat artışı yerine fiyat düşüşüne karşı bahis oynadığını veya buna karşı önlem aldığını gösteriyor.

Deribit Haziran sonu opsiyon verileri, 107.000 BTC (6,6 milyar dolar) opsiyonunun nominal değerle sona erdiğini gösteriyor. Haberin yazımı itibarıyla sırasında, BTC 61.398 dolardan işlem görüyor. Opsiyonlardaki değer ile güncel değer oldukça yakın seyrediyor.

Söz konusu durum, çoğu opsiyonun değersiz sona ereceği seviyeye yaklaştığını gösteriyor. Yatırımcılar, bu gelişmeden faydalanmak için kendilerini konumlandırıyor olabilir ve bu da vade sonunda daha az volatiliteye yol açabilir.

bitcoin veri endişe BTC

Bitcoin, bugün yönünü çizebilir

Bugün, hem vadesi dolmamış BTC hem de ETH sözleşmeleri için üç aylık opsiyon son kullanma tarihi ve Deribit’te sona erecek olan toplam nominal değer 10 milyar doları aşıyor. Bu önemli olay, Deribit’in mevcut açık faizinin yüzde 40’ından fazlasını temsil ediyor.

Deribit CEO’su Luuk Strijers’e göre, Cuma günkü çeyreklik vade sonu, potansiyel olarak ABD piyasalarındaki oynaklıktan etkilenebilir.

Sonlanan sözleşmelerin büyük hacmi, pozisyonların kapatılması ve sözleşmelerin devredilmesi önemli fiyat hareketlerine yol açabileceğinden, spot fiyatları etkileyebilir. Ancak spot fiyat, değersiz sona eren opsiyon sözleşmelerinin maksimum değerini temsil ettiğinden, bu etkinin bir kısmını hafifletebilir.

Opsiyonların BTC fiyatını nasıl etkileyeceği ise merak konusu haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner