Yükleniyor...

Bu 5 memecoin kısa sürede çakıldı: Yatırımcılar birer birer kaçıyor!

ABD başkanı Joe Biden ve aday Donald Trump temalı memecoin’ler, ilk başkanlık tartışmasıyla birlikte büyük bir haraketlilik yaşadı.

memecoin kripto altcoin

ABD başkanı Joe Biden ve aday Donald Trump temalı memecoin’ler, ilk başkanlık tartışmasıyla birlikte büyük bir haraketlilik yaşadı.

CoinGecko’dan alınan veriler ışığında göre, PolitiFi (siyasi coin’ler) kategorisi dün gece itibarıyla sert hareketlere imza attı. ABD başkanlık seçimine yönelik yapılan ilk münazara, Donald Trump ve Joe Biden’dan ilham alan memecoin’lerde keskin fiyat hareketleri gözlemlendi. Memecoin yatırımcılarının büyük bir kısmı, tartışma esnasında ilgili projelerde artış beklerken tam tersi yaşandı. Peki bu gelişmeden yola çıkarak son 24 saate damga vuran memecoin’ler hangileri oldu?

politifi coin'ler memecoin'ler

1- Maga (TRUMP)

Piyasa değerine göre Donald Trump temalı en büyük memecoin TRUMP, son 24 saatte yüzde 14,1 düşüş yaşadı. Piyasanın geri çekilmesiyle ve Joe Biden tartışmasıyla beklentileri karşılayamayan TRUMP, 364 milyon dolar piyasa değerine geriledi. Tartışmayı önde götüren taraf Trump olsa da TRUMP’da kayda değer bir geri çekilme yaşanadı. Popüler memecoin habrerin yazımı itibarıyla 7,91 dolardan alıcı buluyor.

maga memecoin trump

2- Maga Hat (MAGA)

MAGA’dan ilham alınarak üretilen Maga Hat, son 24 saatin dikkat çeken bir diğer memecoin’i oldu. Dakikalar içinde yüzde 35,3 düşen MAGA, 102 milyon dolar piyasa değerine geldi. Bu sert düşüşüyle PolitiFi kategorisi için tehlike sinyallerini çalan memecoin, haliyle de yatırımcılarını hüsrana uğrattı. MAGA, anlık olarak 0,0002509 dolardan işlem görüyor.

maga hat memecoin

3- Jeo Boden (BODEN)

Mevcut ABD başkanı Joe Biden’dan esinlenerek üretilen BODEN memecoin’i, son 24 saatte yüzde 37,8 düşüş kaydetti. Donald Trump ile olan tartışmasında arka planda kalan Joe Biden, hem siyasetçilerin hem de kripto yatırımcısının tepkisini topladı. Bu gelişme ise doğrudan BODEN fiyatını yansıdı. BODEN, son fiyat hamlesiyle 0,08182 dolara düşüş yaşayarak 56 milyon dolar piyasa değerine geriledi.

joe boden memecoin kripto

4- Trump Mania (TMANIA)

Diğer PolitiFi projelerinden daha düşük piysasa değerine sahip olan TMANIA, adeta yerle bir oldu. Neredeyse yüzde 50’ye yakın değer kaybeden Donald Trump temalı memecoin, kısa sürede 3,68 milyon dolar piyasa değerine geriledi. Risk/ödül oranıyla kategorisindeki diğer memecoin’lerden ayrışan TMANIA, bu alandaki tehlikeli fiyat hareketlerini göstermiş oldu.

tmania memecoin kripto

5- Super Trump (STUMP)

PolitiFi kategorisinin yıldız adaylarından biri olarak gösterilen STRUMP, son 24 saatte yüzde 18,3 düşerek gündeme geldi. 0,015 dolar desteğini kaybetmesi ve temel analizin olumsuz seyriyle satış baskısı gören STRUMP, 30 milyon dolar piyasa değerinin altına sarktı. STRUMP, haberin yazımı itibarıyla 0,01247 dolardan el değiştiriyor.

super trump memecoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner