Yükleniyor...

Trump-Biden tartışması memecoin’ler için volatilite yarattı!

ABD başkanı Joe Biden ve aday Donald Trump'tan ilham alan memecoin'ler, ilk başkanlık tartışmasının ortasında büyük bir hareketlilik yaşadı.

hafta sonu yükseliş ve düşüş

ABD başkanı Joe Biden ve aday Donald Trump’tan ilham alan memecoin’ler, ilk başkanlık tartışmasının ortasında büyük bir hareketlilik yaşadı.

CoinGecko verilerine göre, Make America Great Again temalı TRUMP token’ı, 27 Haziran’da başlayan tartışmadan yaklaşık 20 dakika önce düşmeye başladı ve mevcut fiyatlarla yüzde 24,6 düşerek 7,23 dolara geriledi .

Jeo Boden (BODEN) daha da sert bir darbe aldı ve tartışmadan kısa bir süre sonra 27 Haziran’daki en yüksek seviyesi olan 0,17 dolardan 0,08 dolara yüzde 53’ün üzerinde düşüş yaşadı. Memecoin daha sonrasında ise 0,091 dolara artış yaşadı.

trump kripto biden memecoin'ler

Kripto paralardan bahsetmeseler bile memecoin’ler hareketlendi

Süper Trump (STRUMP) ve BABYTRUMP (BABYTRUMP) da tartışma sırasında ve sonrasında çift haneli rakamlara ulaştı.

Trump ve Biden, görüşmede ağırlıklı olarak ekonomi, göç ve savaşlar konularını ele aldı. Konuşmacıların hiçbiri kripto para sektöründen bahsetmedi ve konu moderatörler tarafından gündeme getirilmedi. Bu, kripto sektörünü destekleyen siyasi eylem komitesinin 200 milyon dolardan fazla para toplamasına rağmen gerçekleşti.

Biden ve Trump, 10 Eylül’de bir sonraki tartışmanın planlanmasıyla birlikte dijital varlık sektörüyle ilgili konuları tartışmak için bir fırsat daha yakalayacaklar.

PolitiFi coin’lerindeki düşüşüne rağmen, Bitcoin 90 dakikalık tartışmada yüzde 1,1’lik bir yükseliş kaydetmeyi başardı. Kripto para platformu PredictIt’ten elde edilen veriler, Trump’ın başkanlığı kazanma şansının arttığını , Biden’ın ise şansının düştüğünü gösterdi. İzleyiciler, Biden’ın tartışma boyunca bazı cevaplarda tökezlediğini ve bazı cümleleri tamamlayamadığını fark etti.

Trump’ın platformdaki oranı 0,53 dolardan 0,63 dolara yükselirken, Biden’ın oranı aynı zaman diliminde 0,48 dolardan 0,37 dolara sert bir düşüş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner