Yükleniyor...

Trump-Biden çekişmesi o memecoin’leri hareketlendirdi!

Memecoin piyasası, Donald Trump-Joe Biden çekişmesinin ortasında volatilite kazandı.

politifi coin'ler memecoin'ler

Memecoin piyasası, Donald Trump-Joe Biden çekişmesinin ortasında volatilite kazandı.

PoliFi (siyasi memecoin’ler) alanındaki ilk büyük token TRUMP, 07:56’da 8,5 dolar civarında işlem gördü ve 24 saatlik bazda yüzde 0,5’lik bir düşüş yaşadı. Kripto veri platformu Coingecko’ya göre Solana merkezli TREMP yüzde 7,2 düşüşle 0,74 dolardan alıcı buldu. Bir diğer Joe Biden temalı memecoin BODEN ise yüzde 16 düşüşle 0,13 dolara geriledi. 

düşen ve yükselen kripto paralar trump

PoliFi, ABD başkanlık seçimleriyle ön plana çıkıyor

Trump, Bitcoin madencilerine desteğini belirtip, başkanlık kampanyasında dijital varlıkları ön planda tuttuğundan dolayı, kripto yatırımcıları gelişmeleri yakından takip edecek. Bu nedenle, kripto artık Trump’ın bir ticaret faaliyeti olarak görülüyor. Standard Chartered, Trump’ın potansiyel zaferiyle birlikte BTC‘nin 150.000 dolara kadar rekor bir yükseliş yaşamasını bekliyor.

Bu arada Biden sessiz kaldı ve federal kurumlardan, Fed tarafından yönetilen bir merkez bankası dijital para biriminin potansiyel olarak piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere riskleri ve fırsatları keşfetmelerini istedi.

Stocklytics yatırım platformu analisti Neil Roarty, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “İlk başkanlık tartışması öncesinde, kripto yatırımcıları Kasım ayındaki seçimlerin Bitcoin’e etkilerini dikkatle izleyecek” dedi.

“Kripto topluluğunun ortak görüşü, Trump’ın zaferinin sektör için olumlu olacağı yönünde. Verdiği sözlü desteğin yanı sıra, Bitcoin politik ve ekonomik belirsizlik dönemlerinde iyi performans gösterme eğilimindeydi ve ikinci bir Trump başkanlığı muhtemelen her ikisinden de daha fazlasını görecek,” diye ekledi Roarty.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner