Yükleniyor...

Ünlü YouTuber’lar davalık oldu: NFT suçlaması!

Logan Paul, 27 Haziran'da YouTube'da "Coffeezilla" olarak bilinen Stephen Findeisen'e, Paul'un 2022'deki NFT projesi CryptoZoo hakkında ürettiği videolar nedeniyle hakaret davası açtı.

youtube kripto dava

Logan Paul, 27 Haziran’da YouTube’da “Coffeezilla” olarak bilinen Stephen Findeisen’e, Paul’un 2022’deki NFT projesi CryptoZoo hakkında ürettiği videolar nedeniyle hakaret davası açtı.

San Antonio, Teksas Bölge Mahkemesi’nde açılan davada Findeisen’in Paul’u CryptoZoo adlı NFT projesini dolandırıcılık ile suçladığı iddiası kayıtlara geçti Başvuruya göre Paul, Findeisen’i itibarına verdiği zarardan dolayı davayı açtı.

youtuber kripto dava NFT

NFT sektörünün sancıları hala devam ediyor

Coffeezilla, 2022’nin sonlarından itibaren CryptoZoo’da üç YouTube videosu yayınladı ve bunu “Logan Paul’un en büyük dolandırıcılığı” olarak nitelendirdi ve YouTuber’ı, söz verilen projenin geri kalanını teslim etmeden NFT sahiplerinin parasını saklayarak dolandırmakla suçladı.

Findeisen’in suçalamalarına karşı Logan Paul şunları söyledi:

“Findeisen, Paul’un kimseyi dolandırmak için yola çıkmadığını, aksine her zaman bir blockchain tabanlı oyun inşa etmeyi amaçladığını çok iyi biliyordu.”

Paul, projede meydana gelen sorunlar için Eduardo Eddie Ibanez ve Jake Greenbaum’u soruml tutuyor. Paul, 2022’nin sonlarında Findeisen’e dava açmayı düşündüğünü ancak daha sonra CryptoZoo için 1,5 milyon dolarlık bir kurtarma planıyla işleri düzeltmeye çalışmak için geri adım attığını söyledi.

Daha sonra çabaları gerçekleşemediğinde hayal kırıklığına uğradı. NFT projesinden hiçbir şekilde para kazanmamasına rağmen Ocak ve Mart ayları arasında NFT’leri geri satın almak için 1 milyon dolar harcadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner