Yükleniyor...

Solana (SOL) için uçuk fiyat tahmini: Hangi seviyeyi görebilir?

Kripto piyasa yapıcısı GSR Markets, ABD'deki Spot Solana borsa yatırım fonlarının SOL fiyatını dokuz kat artırabileceğini tahmin ediyor.

solana sol png kripto

Kripto piyasa yapıcısı GSR Markets, ABD’deki Spot Solana borsa yatırım fonlarının SOL fiyatını dokuz kat artırabileceğini tahmin ediyor. 

Şirket, 27 Haziran’daki bir raporunda Solana’yı kripto paralardaki büyük üçlünün bir parçası olarak nitlendirdi ve Solana’nın ABD’de onay alacak bir sonraki spot kripto para ETF’i olup olmayacağını araştırıyor. GCR’nin raporunun VanEck’in spot Solana ETF’i için başvuruda bulunduğu gün yayımlanması haliyle de insanları şaşırttı.

solana sol veri istatistik

Solana (SOL) piyasa değeri 600 milyar doları aşabilir

Solana’dan umutlu olan GSR, spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle BTC yarattığı etkiden yola çıkarak SOL için yüzde 890’lık bir fiyat performansı bekliyor. GSR’nin olumlu senaryosu Solana’nın 149 dolar olan mevcut fiyatını 1.320 doların üzerine çıkarırken, Solana’nın piyasa değeri 614 milyar dolara taşıyabilir.

GSR’nin negatif senaryosuna göre spot Solana ETF’lerinin Bitcoin’in yüzde 2’sini ve yüzde 5’ini alacak ve bu da Solana fiyatını sırasıyla 1,4 kat ve 3,4 kat yukarıya taşıyacak. Şirket, spot Solana ETF’lerinin stake ödüllerinden elde edilen geliri içermesi halinde bu tahminlerin daha da artabileceğini belirtti. Fakat SEC, onaylı spot Ether ETF’lerinde stake edilmesine izin vermemişti.

GSR’nin iyimserliğine rağmen, Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas ve diğerleri, spot Solana ETF’nin ciddi bir şekilde değerlendirilmesi için SEC başkanının değişmesi gerektiğini düşünüyor. SEC Başkanı Gary Gensler, SOL’ü Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davalarda bir menkul kıymet olarak nitelendirdi. Bu gelişme de onaya giden yolu daha da zorlaştırıyor.

VanEck’in başvurusu, kripto para varlık yöneticisi 3iQ’nun Kanada’da bir spot Solana ETF’si için başvuruda bulunmasından bir hafta sonra geldi ve bu da Kuzey Amerika’da bir ilk oldu.

Solana ekosistemi ve ağı 1,5 trilyon dolarlık varlık yöneticisi Franklin Templeton’dan da övgü aldı, ancak firma gelecekte bir spot Solana ETFsi için bir plan açıklamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner