Yükleniyor...

Spot BTC ETF’lerinde net girişler artıyor: Yükseliş habercisi mi?

ABD'deki spot BTC ETF'leri Perşembe günü 11,80 milyon dolarlık net giriş gördü ve pozitif seriyi üç güne uzattı.

bitcoin yukselis graifk

ABD’deki spot BTC ETF’leri Perşembe günü 11,80 milyon dolarlık net giriş gördü ve pozitif seriyi üç güne uzattı.

Spot BTC ETF’lerinde devam eden girişlere rağmen, ivme Salı günkü 31 milyon dolarlık net girişlerden bu yana yavaşladı. SosoValue’dan alınan verilere göre, Bitwise’ın BITB’si dün 8 milyon dolar çekerek girişlerin başında yer aldı, ardından Fidelity’nin FBTC’si 7 milyon dolara yakın net giriş bildirdi. Franklin Templeton’dan spot bitcoin ETF’i 3,6 milyon dolarlık net giriş gördü, bu Mayıs ortasından bu yana en büyüğü. 

BTC için olumlu veriler gelse de fiyata etki etmedi

Invesco ve Galaxy Digital’in BTCO’su 3 milyon dolarlık net giriş gördü ve Ark Invest ve 21Shares’in ARKB’si Perşembe günü 1,84 milyon dolara ulaştı.

Tek net çıkış, 11,5 milyon dolar değerindeki Grayscale’in GBTC’sinden görüldü. Net varlık değeri açısından en büyük spot BTC ETF’i olan BlackRock’ın IBIT’i, Perşembe günü 520 milyon dolar değerinde işlem görmesine rağmen, beşinci ardışık sıfır akış gününü bildirdi.

VanEck, Valkyrie, WisdomTree ve Hashdex’ten kalan fonlar da gün içinde sıfır akış kaydetti. VanEck, Perşembe günü bir spot Solana ETF’si için başvuruda bulunarak kripto piyasasını şaşırttı ve token fiyatı yaklaşık yüzde 10 arttı.

Perşembe günü 11 bitcoin fonunun günlük ticaret hacmi 920 milyon dolar civarındaydı; bu, Mart ayının en yüksek seviyesi olan 10 milyar doların oldukça altındaydı. ETF’ler Ocak ayındaki başlangıcından bu yana toplam 14,45 milyar dolarlık net giriş elde etti. 

Spot Bitcoin ETF’lerinde son birkaç gündür olumlu gelişmeler yaşansa da piyasaya pek bir etkisi olmadı. 61.000-62.000 dolara aralığında gidip gelen kripto paraların lideri, henüz yukarı yönlü net bir kırılım yapabilmiş değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner