Yükleniyor...

Çin’de Memurlara Dijital Yuan ile Maaş Ödemesi

Çin'in Changshu kentinde memurların maaş ödemelerinin dijital Yuan ile yapılacağı açıklandı.

Çin

Çin’in Changshu kentinde memurların maaş ödemelerinin dijital Yuan ile yapılacağı açıklandı.

Blockchain sektörünün yaygınlaşmasının ardından ülkeler bazında da teknolojinin getirdikleri kullanılmaya devam ediliyor. Çin bir sonraki memur maaş ödemelerini dijital şekilde gerçekleştirecek.

Çin’in Changshu Kentinde Dijital Yuan ile Maaş Ödemesi Yapılacak

Changshu kentindeki tüm memurlar, Mayıs 2023’ten itibaren tam maaşlarının dijital RMB veya dijital Yuan cinsinden ödeneceği açıklandı. Changshu Yerel Mali Denetleme Bürosu ve Changshu Belediye Maliye Bürosu tarafından yapılan duyuruya göre, kamu hizmeti personeli, kamu kurumu personeli ve şehirdeki devlete ait birimlerin personeli dahil olmak üzere tüm memurlara dijital RMB ödemesi yapılacak.

urdun cbdc

Yerel bir hastanede çalışan bir personel, önümüzdeki aydan itibaren dijital Yuan cinsinden ödeme alacaklarını doğruladı.

6 Şubat’ta, birçok Çin şehri hükümeti, Ay Yeni Yılı döneminde 180 milyon Yuan (26,5 milyon dolar) değerinde merkez bankası dijital para birimi (CBDC) dağıttı. Jiangsu Eyaleti’ndeki Changshu şehri daha önce 2023’ün 1. çeyreğinde dijital RMB için bir pilot program başlatmıştı. Yerel bir rapora göre, amacı 2025 yılına kadar verimli ve uygun bir dijital RMB işletme ve yönetim sistemi kurmak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner