Yükleniyor...

Çin ve Singapur İş Birliği Yapıyor

Çin ve Singapur "yeşil finansman" için iş birliği yapacağını açıkladı.

Tron Dominika ile Is birligi Yapacak

Çin ve Singapur “yeşil finansman” için iş birliği yapacağını açıkladı.

Küresel ekonomilerde yeşilleşme çabası devam ediyor. Bununla birlikte ülkeler düşük karbon emisyonu yaratacak finansal çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Çin ve Singapur Düşük Karbon Emisyonu için İş Birliği Yapacağını Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başlıca Asya ekonomileri olan Çin ve Singapur, yeşil ve geçiş finansmanı alanındaki işbirliğini derinleştirmek için bir görev gücü oluşturdu. Hareket, bölgede düşük karbonlu bir gelecek için daha fazla kamu-özel sektör işbirliğini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Singapur Para Otoritesi (MAS), Çin-Singapur Yeşil Finans Görev Gücü’nün (GFTF) kurulması için Çin Halk Bankası (PBC) ile işbirliği yaptığını duyurdu. GFTF ile ikili, karbon ayak izlerini azaltmak için bir dizi finansal standart, ürün, teknoloji ve tanım geliştirmeyi hedefliyor.

cin blokzinciri tabanli yesil enerji ticareti denemelerine izin verecek

Çin ve Singapur’dan kamu özel sektör katılımcıları, “ülkelerimiz için düşük karbonlu bir geleceğe güvenilir ve kapsayıcı bir geçişi desteklemek için sermaye akışlarını hızlandıracak somut girişimler üzerinde işbirliği yapacaklar” açıklamalarında bulundu.

GFTF, ülkelerin yeşil ve geçiş tahvili ürünlerine iki yönlü erişimi içeren sürdürülebilir tahvil piyasası bağlantısını güçlendirecek ve teknoloji girişimleri ile sürdürülebilir finansın benimsenmesini kolaylaştırmayı amaçlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x