Yükleniyor...

Bitcoin Balinası 10 Yıllık Uykusundan Uyandı!

12 dolarlık bir fiyattan Bitcoin alan balina, 10 yıllık uykusunun ardından varlıklarını hareket ettirmeye başladı.

bitcoin balinasi

12 dolarlık bir fiyattan Bitcoin alan balina, 10 yıllık uykusunun ardından varlıklarını hareket ettirmeye başladı.

Kripto para piyasasının hareketli geçtiği bugünlerde, birkaç balinanın yıllar sonra hareketlilik göstermesi dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde bir balina, yaklaşık 6.000 adet BTC’sini 9 yıl sonra hareket ettirmişti. Lookonchain, başka bir balinanın da uykusundan uyandığını bildirdi.

12 dolar ortalamayla 1.068 BTC alan bir balina, tam 10 yıl sonra varlıklarının belirli bir kısmını üç yeni kripto cüzdanına taşıdı. Balina, 9 Nisan 2013 tarihinden sonra ilk defa bir transfer gerçekleştirmiş oldu.

Balinalar Yıllar Sonra Kıpırdıyor!

Kripto para piyasasının hareketlendiği ve birçok düzenleyici netliklerin oturmaya başladığı bugünlerde, balinaların cüzdanlarını hareket ettirmeye başladığı gözlemlendi. Bu balinalar arasında, 9-10 yıldır uykuda olanlar da yer alıyor.

btc bitcoin

Geçtiğimiz gün bir balina 9 yıl sonra varlıklarını hareket ettirirken, bugün başka bir balina 10 yıl sonra varlıklarını transfer etti. Bitcoin balinaları, ellerindeki BTC’leri farklı cüzdanlara aktarmaya başladı.

WhaleAlerts tarafından yakalanan ve Lookonchain tarafından incelenen bir balina, elinde bulundurduğu 1.128 BTC’nin yaklaşık 279 adetini 3 farklı cüzdana transfer etti. Her bir cüzdana ortalama 92 BTC gönderen balinanın, Silk Road yöneticisi olduğuna yönelik söylentiler yayılmaya başlandı.

Kısa sürede popülerleşen bu 10 yıllık balina, elinde bulundurduğu BTC’lerin 1.068 adetini 12 dolardan satın almıştı. Kalan BTC’lerin ortalama satın alınma fiyatı ise 195 dolar civarında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner