Yükleniyor...

Ethereum, İstikrarlı Arz Düşüşüyle Öne Çıkıyor

Ethereum (ETH), The Merge güncellemesinden sonra 105 bin ETH'yi dolaşımdan silerken, projenin deflasyonist yönü güçlenmeye devam ediyor.

Ethereum arz 1

Ethereum (ETH), The Merge güncellemesinden sonra 105 bin ETH‘yi dolaşımdan silerken, projenin deflasyonist yönü güçlenmeye devam ediyor.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, geçtiğimiz yıl proje açısından önemli bir güncellemeye imza atmıştı. The Merge güncellemesini başarıyla gerçekleştiren Ethereum’da, PoW mekanizmasının yerini PoS sistemi aldı. Bu durum, Ethereum açısından yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Deflasyonist bir modele bürünen Ethereum, düzenli olarak arz azaltmaya devam ediyor. Son verilere göre, Merge güncellemesinden bu yana toplam arz 105.295 ETH azaldı.

Ethereum, Deflasyonist Yönünü Güçlendiriyor

Ethereum (ETH) arzı, The Merge güncellemesinden bu yana deflasyonist bir yönelimle azalmaya devam ediyor.

Ethereum veri sağlayıcısı Ultra Sound Money, son 218 gün içerisinde yaklaşık 202 milyon dolarlık ETH’nin tarihe karıştığını bildirdi. Veri sağlayıcısı, The Merge güncellemesinden sonraki süreci kapsayan 218 günlük dilimde, toplan ETH arzının 105.295 adet azaldığını aktardı.

eth arzi azaliyor

Ayrıca, bu 218 günlük dilimde toplam 380.441 ETH dolaşıma sokuldu. Ancak aynı süreçte, 485.719 ETH’nin de yakıldığı görülüyor.

Ultra Sound Money, yılda yaklaşık 639 bin ETH’nin dolaşıma sokulacağını hesaplarken, yılda yaklaşık 815 bin ETH’nin de yakılacağını tahmin ediyor. Bu hesaplamalara göre, Ethereum tarafındaki deflasyonist modelin güçlü bir şekilde devam edeceği tahmin ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x