Yükleniyor...

Do Kwon’un Avukatları 7 Milyon Dolar Aldı

Do Kwon'un, Terra (LUNA) krizinden hemen önce avukatlarına 7 milyon dolar gönderdiği ortaya çıktı.

Do Kwon terra

Do Kwon’un, Terra (LUNA) krizinden hemen önce avukatlarına 7 milyon dolar gönderdiği ortaya çıktı.

Kripto çöküşleri ve beraberinde gelen iflaslar ile ilgili hukuksal süreçler tüm hızıyla devam ediyor. Terra krizinin çöküşüyle kripto ekosisteminde 40 milyar dolara yakın bir para buharlaşmıştı. Bu konu üzerine harekete geçen savcılar, yeni gelişmeleri ortaya çıkardı.

Do Kwon’un tutuklandığı, 315 milyon dolarlık yasa dışı paranın tespit edildiği olaylarda yeni detaylar günyüzüne çıkıyor. Son olarak savcılar, Do Kwon‘un avukatlarının, Terra krizinden hemen önce 7 milyon dolar aldığını tespit etti.

Do Kwon, Hukuksal Süreçlerden Kurtulamıyor

Terra krizinin mimarlarından olan ve kripto ekosistemine ciddi boyutta zarar verdiği iddia edilen Do Kwon, Karadağ’da tutuklanmıştı. Bu tutuklamanın hemen ardından ABD ve Güney Kore tarafından iade talep edildi. Ancak henüz bu konu hakkında nihai bir karar verilmedi.

Hukuksal süreçleri başlatılan Do Kwon ile ilgili birçok detay ortaya çıkmaya başladı. Terra krizinin aktörlerinin 315 milyon dolarlık bir yasa dışı parayla ilgisi olduğu belirtilmişti. Bu paranın yaklaşık 69 milyon doları doğrudan Kwon ile ilişkiliydi.

Kwon davası ve Terra süreçleriyle ilgili bir başka detay daha gündeme geldi. Güney Koreli savcılar, Kwon’un, Terra ekosisteminin yaşadığı çöküşten hemen önce Güney Kore’nin önde gelen hukuk firmalarından Kim & Chang’a 7 milyon dolar gönderdiğini doğruladı.

Kwon’un hukuk firmasına milyonlarca dolar aktarması, savcılar tarafından kasıtlı bir hareket olarak değerlendirildi. Bunun üzerine savcılar, Kwon’un yaklaşan çöküşün farkında olduğunu ve beklenen yasal sorunları öngördüğünü iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner