Yükleniyor...

Do Kwon’un 2,2 Milyon Dolarlık Dairesine El Koyuldu

Sırp polisi, Terraform Labs CEO'su olan Do Kwon'un Belgrad'daki 2,2 milyon dolar değerindeki dairesine el koyduğunu açıkladı.

do kwon

Sırp polisi, Terraform Labs CEO’su olan Do Kwon’un Belgrad’daki 2,2 milyon dolar değerindeki dairesine el koyduğunu açıkladı.

Yaklaşık olarak altı aylık bir kovalamacının ardından yakalanan Do Kwon ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Sırp savcı Branko Stamenkoviç, Sırp polisinin, Terraform Labs CEO’sunun Belgrad’daki 2,2 milyon dolarlık dairesine el koyduğunu bildirdi. Altı aylık süre zarfında zaman zaman burada saklanan Do Kwon’un, diğer haneler ile de bağlantısı araştırılıyor.

Şu anda polis teşkilatının belgeleri, savcılık kararı ve yüksek teknoloji suçlarının kuralları, Do Kwon’un evinde arama yapma iznine ve dairelere el koyma iznine sahip. Terra blockchain ağının 60 milyar dolarlık çöküşünden sonra Do Kwon, pek çok suçlama ile karşı karşıya kalmıştı. Çeşitli suçlamalardan yargılanacak olan Do Kwon için, işler iyice karışmış gözüküyor.

kapatılma

Do Kwon ile İlgili Gelişmeler Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore, Do Kwon’u geçen senenin Mayıs ayında Terra blockchain ağının 60 milyar dolarlık çöküşüyle ​​ilgili dolandırıcılıkla suçlamıştı. Güney Koreli savcılar ayrıca Han’ı Terraform Labs’ın eski CFO’su rolünden dolayı iade etme çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca geçtiğimiz senenin Eylül ayında Interpol, Han ve Kwon hakkında tutuklama emri çıkarmıştı.

Daire, Kwon’un Karadağ’dan Dubai’ye giden özel bir jete binmeye çalıştıklarında Kwon ile birlikte tutuklanan Terraform Labs’ın finans müdürü Han Chang-Joon tarafından satın alındı. Chang Joon ve Kwon ikilisi, sahte pasaport kullandıkları iddiasıyla gözaltına alındı ​​ve güncel olarak bir Karadağ mahkemesinde ortaya çıkması beklenen resmi suçlamaları bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner