Yükleniyor...

Arbitrum, DAO’lara Token Dağıtıyor

Arbitrum (ARB), ekosisteminde yer alan ve uygun durumda bulunan DAO'lara token dağıtmaya başladı.

arbitrum kripto

Arbitrum (ARB), ekosisteminde yer alan ve uygun durumda bulunan DAO’lara token dağıtmaya başladı.

Ethereum’un katman-2 ağı olarak bilinen Arbitrum, çıktığı günden bu yana popülerliğini artırmaya devam ediyor. Yaptığı airdrop ve oluşturduğu ekosistem ile dikkatleri üzerine çeken Arbitrum, DAO tarafındaki gelişmeler ile gündemde yer ediniyor. DAO oylamalarıyla ilgili sık sık tartışılan Arbitrum ekosisteminde bulunan ve şartları sağlayan DAO’lara token dağıtmaya başladı.

Arbitrum, DAO’lara Kapı Aralıyor

Token arz sunumunda Arbitrum (ARB), toplam arzının yüzde 1.13’lük kısmını ekosisteminde yer alan nitelikli DAO’lara tahsis edeceğini bildirmişti.

Arbitrum tarafından yapılan açıklamada, planlanan tahsise başlandığı ve uygun durumdaki DAO’lara token’ların gönderileceği ifade edildi. Arbitrum Vakfı, yapılacak bu token dağıtım işleminin, DAO hazinesinden veya şirket cüzdanından yapılmadığını aktardı.

Ekip daha önce, toplam 113 milyon ARB token’ına eşdeğer varlığı DAO’lar için ayırmıştı. DAO’lar için belirlenen tahsis, daha önceki airdrop’lardan farklı olacak. Ayrıca ekip, Twitter üzerinden işlem aldığını doğrulayan DAO’ların öncelikli değerlendireceğini de belirtti. Zincir üstü verilere göre Arbitrum, 125’e yakın DAO’ya ilk dağıtımını gerçekleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner