Yükleniyor...

Brian Armstrong’tan Seçim ve Kripto Vurgusu

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, 2024 seçimlerinin kripto benimsenmesinde önemli bir rol oynayacağını söyledi.

brian armstrong

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 2024 seçimlerinin kripto benimsenmesinde önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong bugün bir panelde açıklamalarda bulunuyor. Bununla birlikte şirket CEO’su 2024 seçimlerinin kripto için öneme sahip olduğunu vurguladı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’tan 2024 Seçimlerine Kripto Açısından Bakış

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 2024 ABD başkanlık seçimlerinin kripto düzenlemesi için önemli bir rol oynayabileceğini düşünüyor.

Brian Armstrong New York’ta düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, SEC tarafından Coinbase‘e karşı açılan bir davanın, sektör için daha fazla düzenleyici netlik sağlama potansiyeline sahip olabileceğini belirtti.

Armstrong açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Açıkçası, 2024 seçimleri de burada bir etken. Şu anda kripto karşıtlığı politik olarak popüler değil ve yönetimde, parti politikalarında veya SEC başkanında potansiyel olarak değişiklikler görebiliriz.”

Ayrıca, SEC’in Binance’e karşı açtığı dava hakkında da konuştu. Armstrong:

“Başka icra eylemlerinin gerçekleştiğini gördük ve bu durum, hukuki bir mesele üzerinde çalıştığımızı hatırlatmalıyım. Mahkemeler, emtia ve menkul kıymetler arasındaki teknik meseleye netlik getirebilir. Ancak diğer konular farklı. Cezai konular var. Yasadışı ticaret, fonların birleştirilmesi, yöneticilerin ve CEO’ların kişisel olarak adlandırıldığı iddialar gibi. Bunlar Coinbase için gerçek bir sorun değil.”

Coinbase, bu yılın başlarında SEC ile arasında uzun bir anlaşmazlık yaşadı, çünkü düzenleyici kurum borsayı menkul kıymetler yasasını ihlal etmekle suçladı. Coinbase da bu ay başında SEC’e karşı kendi davasını açarak yanıt verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner