Yükleniyor...

Coinbase’ten SEC’e Tepki!

Coinbase, SEC'e ABD Temyiz Mahkemesinde sorulan soruları yanıtlamadığı için tepki gösterdi.

sec coinbase

Coinbase, SEC’e ABD Temyiz Mahkemesinde sorulan soruları yanıtlamadığı için tepki gösterdi.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler Düzenleyicisini (SEC), devam eden yasal savaşının bir parçası olarak ABD Temyiz Mahkemesinde sorulan soruları yanıtlamadığı için kınadı. Mahkemeye sunulan 17 Haziran’daki bir mektupta Coinbase avukatları, SEC’i dilekçelerle ilgili olarak mahkemeye doğrudan cevaplar vermediği için suçladı. 

Coinbase-SEC Gerginliği Artıyor

İki hafta önce Coinbase’e dava açtığını bildiren SEC, bu kez de farklı konulardan dolayı borsayla ters düşüyor. ABD Temyiz Mahkemesinde SEC’e ilettiği soruları cevaplamadığı için düzenleyiciye tepki gösteren Coinbase, çeşitli açıklamalar ile gündemde yer buldu.

Coinbase tarafı olayla ilgili açıklamalarda bulunarak şunları söyledi;

“Mahkeme tarafından dava açma konumu ile başka yerlerdeki eylemleri ve ifadeleri arasındaki keskin tutarsızlığı ele alması emredildiğinde, SEC hala doğrudan cevaplar vermiyor ve bunun yerine konuşma noktalarını tekrarlıyor.”

Mektup, SEC’in Coinbase’in kural koyma dilekçesine yanıt vermek için 13 Haziran tarihli sunumuna yanıt olarak geldi. Ayrıca Coinbase, SEC’in mahkemenin ilerlemesi hakkında bile tepki gösterdiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner