Yükleniyor...

CFTC, Temmuz Toplantısında DeFi’ı Konuşacak

CFTC teknoloji danışma kurulu, Temmuz toplantısında DeFi, DAO'lar ve daha fazlasını tartışmak üzere bir araya gelecekler.

cftc

CFTC teknoloji danışma kurulu, Temmuz toplantısında DeFi, DAO’lar ve daha fazlasını tartışmak üzere bir araya gelecekler.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) önümüzdeki ayki toplantısının konu başlığı DeFi olacak. Komisyon DeFi konusunda bir dönemdir adım atmak istiyor.

CFTC, Önümüzdeki Ay Gündemine DeFi’ı Alıyor

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) bünyesinde faaliyet gösteren Teknoloji Danışma Komitesi, Temmuz toplantısında merkezi olmayan finans (DeFi), merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO’lar) ve diğer konuları tartışacak.

Komite, son zamanlarda Ooki DAO davasında elde edilen bir zaferi ve getirilerini konuşacak. Bu dava, diğer merkeziyetsiz özerk kuruluşların yasal ihlallerden sorumlu tutulabileceği konusunda emsal teşkil etmektedir. Toplantıda, CFTC’nin Ooki DAO davasında aldığı karar ve bu kararın DeFi alanıyla ilgili etkileri ele alınacak.

DeFiin Yukselisi Guvenlik Alarmlarinin Sesini Artirdi

CFTC Teknoloji Danışma Komitesi’nin sponsoru olan CFTC Komiseri Christy Goldsmith Romero, açıklamasında, “Merkeziyetsiz finans (DeFi) modelleri ve Komisyonun son Ooki DAO davası gibi konuların tartışılacağını” belirtti.

Komite, Washington DC merkezinde 18 Temmuz’da toplanmayı planlamaktadır. Toplantıda, yapay zeka, merkezi olmayan finans ve diğer teknoloji konularında uzmanlardan bilgi alınması ve üç alt komite kurulması da planlanmaktadır. Bu alt komiteler arasında dijital varlıklar ve blockchain teknolojisiyle ilgili konular da yer alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner