Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Avalanche (AVAX) AVAX Fiyatının Yükselmesini Sağlayan Pangolin Exchange Nedir? Ne İşe Yarar?

AVAX Fiyatının Yükselmesini Sağlayan Pangolin Exchange Nedir? Ne İşe Yarar?

ABONE OL:google-news

Avalanche (AVAX), son birkaç gündür devam ettiği yükselişini sürdürüyor. Kripto para birimi, son 24 saatte %60 oranında yükseliş yaşadı. AVAX ayrıca son 1 hafta içerisinde %240 oranında değerlendi.

Kripto para birimi bu yükselişle beraber ATH üzerine ATH belirledi. Son olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini 55.55 dolarda gerçekleştirdi. AVAX, daha sonra gerileme yaşadı ve yazının yazıldığı sırada 47 dolardan işlem görüyordu.

Peki AVAX neden yükseldi?

Avalanche çok amaçlı bir blockchain ve önümüzdeki günlerde merkezi olmayan finansın geliştiriciler için bir odak noktası olacağı düşünülüyor.

Geliştiriciler, Aralık ayında Avalanche için Uniswap tabanlı bir otomatik pazar oluşturucuyu duyurmuştu:

“Pangolin, Avalanche üzerinde çalışan, Uniswap ile aynı otomatikleştirilmiş pazar oluşturma (AMM) modelini kullanan merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Birden fazla rakibin olduğu kalabalık bir pazarda, Pangolin üç kritik öneme sahip avantaj sunuyor: hızlı ve ucuz trade, topluluk- güdümlü geliştirme ve adil ve açık token dağıtımı.”

Pangolin, Avalanche üzerinde çalışan, Uniswap ile aynı otomatikleştirilmiş pazar oluşturma (AMM) modelini kullanan, tamamen topluluk tarafından dağıtılan ve Ethereum’da olan tüm token’ların alınıp satılabildiği “PNG” adlı yerel bir yönetişim token’ına sahip, merkezi olmayan bir borsadır. Açıklamda da yer aldığı gibi Pangolin, çeşitli avantajlar sunmaktadır.

İlk olarak, Pangolin, işlemleri hızlı ve ucuz bir şekilde sonuçlandırabilir. Pangolin, Avalanche üzerine inşa edildiğinden, hızlı ve düşük işlem ücretleri ile trade yapma imkanı elde edilmektedi. Pangolin’deki işlemler, merkezi borsalardaki işlemler kadar hızlıdır. İkincisi, teknik statükoya yapılan önemli performans yükseltmelerinin ötesinde, Pangolin topluluk odaklıdır. Yerel yönetim token’ı PNG, topluluğun ürünün gelişimini tam olarak yürütmesini sağlar. Üçüncüsü avantaj ise Pangolin’in, %100 topluluk odaklı bir token dağıtım modeline sahip olmasıdır. Bu, tüm token’ların, ekibe, danışmanlara, yatırımcılara veya içeriden kişilere herhangi bir tahsis olmaksızın doğrudan topluluğa dağıtıldığı anlamına gelir.

PNG Dağıtımı: %100 Topluluk Odaklı Yönetişim Token’ı

Pangolin, projenin yalnızca kullanıcıların yararına oluşturulma taahhüdünü güçlendirmek için, yönetişim token’ı (PNG) ile adil bir lansman modeli izliyor. Ancak PNG, Pangolin’in tüm yönetim faaliyetlerini ve dolayısıyla gelecekteki gelişimini mümkün kılacak olsa da, yönetişim önerileri Pangolin’in lansmanından üç ay sonrasına kadar başlamayacak. Bu üç aylık bekleme süresi, topluluğa yeterli PNG dağıtılmasını sağlamak amacıyla belirlenmiştir.

Ekibe, yatırımcılara, danışmanlara veya içeriden herhangi bir kişiye PNG token’ı tahsis edilmez. Bu nedenle, Pangolin tamamen topluluk tarafından yönlendirilir ve tamamen topluluğa aittir. PNG, Grafik 1’e göre %100’ü topluluğa dağıtılacak olan 538 milyon token arzıyla sınırlandırılmıştır.

2021 02 10 16.05.57

Token’ların %95’i likidite madencilerine ve %5’i airdrop için hak kazananlara verilecek.

Pangolin AVAX’ın Yükselmesini Sağladı

Pangolin’in kullanıma sunulmasıyla beraber AVAX’ın yükseliş trendi daha da güçlendi. Ve yeni ATH’ler belirlendi. Şimdilik her ne kadar sistemde bazı aksamalar olsa da ileride bu aksamaların düzeltileceği dile getiriliyor.

AVAX’ın yükselmesini sağlayan bir diğer unsur olarak da geçtiğimiz gün haberini verdiğimiz Avalanche ve Ethereum arasında oluşturulan köprü olabileceği söyleniyor. Bu köprü sayesinde kullancılar DeFi varlıklarını Avalanche ve Ethereum arasında aktarabiliyor.

Ekran Resmi 2021 02 10 16.09.26

Bu arada AVAX, Twitter’da trend topic listesine girmeyi başardı. Kripto para birimi hakkında toplamda 2138 tweet atıldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar