Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) Arasında DeFi Transferleri İçin Köprü Kuruldu

Bir grup yazılımcı, Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) için yeni köprü geliştirildi.

ethereum avalanche

Bir grup yazılımcı, Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) için yeni köprü geliştirildi.

Yeni köprü, kullanıcıların merkeziyetsiz finans (DeFi) araçlarını iki ekosistem arasında transfer etmesine olanak tanıyacak. Yani Ethereum’daki DeFi projesi başka bir platformda işlem yapabilecek. Avalanche’in işlem zamanı ve düşük ücretleri, ana ağda birçok işlemin yapılmasına olanak tanıyacak.

Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer, köprülerin DeFi ekosisteminde platformlar arası işleme olanak vereceğini söyledi ve yeni köprülerin yüzlerce Ethereum tabanlı projeye kapısını açacağını belirtti. Köprü, blockchain geliştirme grubu ChainSafe, Protofire, Hashquark, POA Network, Avascan ve Meter.io ile ortaklaşa olarak geliştirildi.

Kullanabilmek için, DeFi kullanıcılarının Wrapped ETH (WETH), ERC-20 ya da ERC-721 token’larını ChainBridge kontratına kilitlemeleri lazım. Ona uygun bir token Avalanche’de çıkartılır ve istenen adreste tutulur. Sonradan yeni token’lar Avalanche’deki DeFi uygulamalarında kullanılabiir.

Ava Labs sözcüsü, Avalanche’de çıkartılmış token’ların ChainBridge kontratında kilitlendiği gibi gözükeceğini açıkladı. Örnek olarak Chainlink (LINK), Avalanche’de ve Ethereum’da aynı gözükecek.

Sözcü Avalanche denklerinin stablecoin olmadığını, aksine token olduklarını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner