Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Sessiz Sedasız Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Ethereum (ETH), Bitcoin'in (BTC) performansına takip etti ve rekorunu tazeledi.

ethereum eth tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasti

Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) performansına takip etti ve rekorunu tazeledi.

Şu an Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımı konuşulurken Ethereum 1775 dolardan işlem gördü. Bitcoin ise bugün Tesla haberlerinden sonra 43,982 dolara kadar çıktı.

Lider altcoin Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 1707 dolardan işlem görüyordu. Verilere göre ETH, son 24 saatte %10, son 7 günde ise %30 oranında artış yaşadı. Kripto para birimi gün içerisinde bir de yeni ATH belirledi: 1775 dolar.

Bitcoin piyasa payını %63.01 seviyesine gerileyene kadar üç puan arttırdı. Ethereum ise en büyük kripto paranın piyasa payını ocak ortasından beri ele geçiriyordu. Bu iki büyük kripto para, piyasanın %75’ini ele geçirmişlerdi.

CME, Ethereum İçin İşlem Yapma Olanağı Sağladı

CME, bugün ABD piyasalarında Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini başlattı. Kurumsal yatırımcılar, en büyük ikinci kripto para üzerinden alım satım yapabilecek. CME Bitcoin future işlemleri önceki boğa piyasasını tetikledi. Fakat BTC’nin daha sonra ciddi bir düşüş yaşamasına neden oldu. DeFi Alliance’tan Diao Wang, Ethereum’un kaderinin Bitcoin ile aynı olamayacağını söyledi.

Ethereum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Ethereum daha iyi getiri sağlayacak mı?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner