Yükleniyor...

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs: Bitcoin (BTC) Bulundurmama Kurumlar İçin Çok Riskli

CoinShares stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı Meltem Demirörs, kurumların portföylerinde Bitcoin (BTC) bulundurmamasının riskli olduğunu açıkladı.

bitcoin 3089728 1920

CoinShares stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı Meltem Demirörs, kurumların portföylerinde Bitcoin (BTC) bulundurmamasının riskli olduğunu açıkladı.

CoinShares CSO’su Demirörs, CNBC’deki röportajında Bitcoin boğa piyasasının geçici olduğunu ve düzenleyicilerin kripto paralara karşı sert önlemler alacağını söyledi:

“Janet Yellen açıklamalarını Bitcoin endüstrisi için anlaşılması zor bir üslupla kaleme aldı. Bana göre Bitcoin düzenlemeleri hususunda yanlış anlaşılma var. Biz ise uyumluluk konusu üzerinde çok fazla zaman harcıyoruz. Yine de 2020 yılına bakıldığında Bitcoin bulundurmamak anlaşılabilirdi. Ama 2021’den sonra Bitcoin’in portföyünüzde olmaması çok riskli.

Sadece yatırımcılar için değil, şirketler için de bahsediyorum. MicroStrategy portföyündeki Bitcoin oranını arttırıyor. Alım yapmaya başladıklarından beri rezervlerini ikiye katladı. Hatta devletler de Bitcoin’in dünya ekonomisine etkisini ciddiye almaya başladı.”

Demirörs Bitcoin boğa piyasasının çoğunlukla kurumlar tarafından desteklendiğini, küçük yatırımcıların ise daha küçük kripto paralar ile ilgilendiğini açıkladı:

“Bitcoin’e ilginin çoğu kurumlar üzerinden geliyor. Trendlere baktığımızda, çoğu kurumsal olan müşterilerimiz halka açık borsalardan Bitcoin alımı gerçekleştiriyor. Eskiden küçük alımlar vardı ama 2017’ye nazaran çok daha az.”

Demirörs, son olarak Dogecoin (DOGE) hakkında da açıklama yaptı:

“Dogecoin (DOGE) ve diğer küçük coinlerde küçük işlem hacminin arttığını görebiliyoruz. Özellikle Gamestop ve AMC’ye bakınca bu trendi görebiliriz. Bitcoin’e bakınca ise tam tersinden bahsetmek mümkün. Ray Dailo, Black Rock’ın portföyüne Bitcoin olduğunu söylüyor, Guggenheim da aynı davranışı sergiliyor. Şu an tüm büyük firmalar Bitcoin ile ilgileniyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner