Yükleniyor...

Avrupa Birliği, MiCA Oylamasını Erteledi

Avrupa Birliği, Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCA) için yapılacak oylamayı teknik nedenlerden dolayı erteledi.

Avrupa Birligi MiCA Oylamasini Erteledi

Avrupa Birliği, Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCA) için yapılacak oylamayı teknik nedenlerden dolayı erteledi.

Parlamento, bu ay içinde gerçekleştirilecek bir genel kurul oturumunda Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) hakkındaki son oylamasını yapacaktı. Ancak taslağın, 24 resmi AB diline çevrilmesi gerektiğinden bu sürecin uzayacağı ifade edildi. Bir Meclis sözcüsüne göre yönetmeliğin oylaması, Şubat 2023’te yapılacaktı. Avrupa Birliği, henüz Şubat ayı gelmeden bir kez daha oylamayı ertelemeyi tercih etti.

Avrupa Birliği, MiCA Kararını Nisan Ayında Verecek

Avrupa Birliği’nin dönüm noktası niteliğindeki yeni mevzuatı Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği‘nin oylaması (MiCA), teknik nedenlerden dolayı ertelenerek Nisan ayına kaldı.

Oylamanın ertelenmesinin, blok içindeki kripto şirketleri için dönüm noktası niteliğindeki lisanslama rejiminde daha fazla gecikme anlamına geleceği belirtiliyor.

Yürürlüğe giren MiCA yasasına göre, Avrupa Birliği üyesindeki ülkelerde artık kripto paralar resmi olarak düzenlendi. Buna göre, kripto varlık cüzdanları ve borsalar lisans almak zorunda kalacak. Merkeziyetsiz sisteme aykırı gözüken bu sistem sayesinde, kullanıcıların mal varlıklarının güvence altında tutulması amaçlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner