Yükleniyor...

Avrupa Birliği, Rus Kripto Ödemelerini Yasaklayacak

Avrupa Birliği, Rus kripto cüzdanlarından gelecek olan ödemeleri yasaklayacak.

avrupa birligi 1

Avrupa Birliği, Rus kripto cüzdanlarından gelecek olan ödemeleri yasaklayacak.

AB, Rus işgali altındaki bölgelerde düzenlenen sahte referandumlardan bağımsızlık kararı çıkartan Rusya’ya kripto ödemeleriyle yanıt vermeye hazırlanıyor.

Avrupa Birliği, Rus Cüzdanları Engelleyecek

AB, Rusya yaptırımları konusunda daha fazla hamle yapmayı sürdürüyor.

Kaynaklara göre önceki 10.000 avroluk kripto varlık sınırı kaldırılacak. Bu, Rusların AB kripto cüzdanlarında herhangi bir varlık tutamayacağı anlamına geliyor.

AB, geçtiğimiz Nisan ayında büyük Rus bankalarının kısıtlamaları aşmasını engellemek amacıyla Rus kripto cüzdanlarının Avrupa kripto cüzdanlarına yaptığı ödemeleri 10.000 avro ile sınırlandırdığını duyurmuştu. Yeni önlemle birlikte bu miktar sıfırlanabilir.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Donetsk, Kherson, Zaporizhzhia ve Luansk’ta yapılan referandumlar hakkında şunları söyledi.

“Rusya’nın işgal ettiği topraklarda düzenlenen sahte referandumları, toprak kazanma ve uluslararası sınırları zorla değiştirmeye yönelik yasadışı bir girişimdir”

Hazırlanan paketin tüm detayları henüz açıklanmadı, çünkü hala Avrupa Birliği ülkeleri arasında müzakereler devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner