Yükleniyor...

Avrupa Birliği, Stablecoin Mevduatlarına Faiz Ödenmesini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Avrupa Birliği, kripto para platformlarının stablecoin mevduatlarına faiz ödemesini yasaklamayı planlıyor.

ab 1

Avrupa Birliği, kripto para platformlarının stablecoin mevduatlarına faiz ödemesini yasaklamayı planlıyor.

Unstoppable Finance DeFi strateji başkanı Patrick Hansen’a göre, AB vekilleri algoritmik stablecoin’ler için hiçbir istisna olmaksızın önemli düzenleyici gereksinimler belirleyecek. Karar, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Konseyi temsilcilerinin 30 Haziran’da gerçekleştireceği toplantının ardından açıklanacak.

Toplantı, kripto para birimlerinin düzenlenmesine ilişkin MiCA (Kripto Varlıklardaki Piyasalar) tasarısındaki bir dizi oturumun sonuncusu olma özelliğine sahip. Hansen’e göre ana konular, anlaşmanın tüm aşamalarını geçerken yalnızca küçük noktaların açığa kavuşturulması gerekiyor.

Hansen ek olarak AB Komisyonunun NFT’ler ile ilgili yeni kurallar getirmeye hazır olduğunu ifade etti. Bu düzenlemedeki amaç NFT platformlarının özel lisans satın almasını zorunlu kılmak olacak.

Hansen, Bitcoin yasağının şu anda dikkate alınmadığını vurguladı. Ancak AB, her bir dijital varlık için özel koşullar getirmeyi planlıyor. DeFi sektörü ise henüz değerlendirme altında olmasa da Avrupa Komisyonu konuyla ilgili olarak ayrı bir rapor yayınlamayı planlıyor. 2023’te DeFi’ın denetlenmesi için bir pilot proje başlatılması gündemde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner