Yükleniyor...

Avrupa Birliği’nin Dijital Parası “EuroCoin” için Taslak Hazır

Avrupa Birliği'nin (AB) gündemine aldığı kanun tasarısı taslağına göre AB kendi dijital para birimini çıkarmayı düşünüyor.

Avrupa Birliğinin Dijital Parası 22EuroCoin22 için Taslak Hazır

Avrupa Birliği’nin (AB) gündemine aldığı kanun tasarısı taslağına göre AB kendi dijital para birimini çıkarmayı düşünüyor. Reuters’ın haberine göre halen değerlendirme aşamasında olan söz konusu kanun tasarısı taslağı AB üyesi ülkelerden kripto para birimleri için ortak bir yaklaşımın geliştirilmesini ve yüksek riskli kripto projelerinin yasaklanmasını teşvik ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mevcut haliyle tasarının onaylanması durumunda AB tarafında kripto konusunda çok kapsamlı sonuçlar elde edilebilir. Reuters’ın iddiasına göre tasarının yasalaşması durumunda kripto para birimlerine karşı bir AB düzenleyici kampanyası ortaya çıkacak.

AB’nin dönem başkanı Finlandiya tarafından hazırlanan taslak tasarıda ayrıca Avrupa Merkez Bankası’nın kendi dijital para birimini çıkarmayı düşünmesi gerektiği konusuna da değiniliyor:

“Avrupa Merkez Bankası ve diğer AB merkez bankaları bu etkinin somut adımlarını göz önünde bulundurarak, merkez bankası dijital para birimleri çıkarmanın zorluklarının yanı sıra fırsatları da keşfedebilirler.”

Kanun tasarısı taslağı bu Cuma günü tartışılacak ve kabul edilmesine dönük bakış açısı 5 Aralık’ta sunulacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x