Anasayfa Kripto Para Haberleri Avrupa Birliği'nin Dijital Parası "EuroCoin" için Taslak Hazır

Avrupa Birliği’nin Dijital Parası “EuroCoin” için Taslak Hazır

ABONE OL:google-news

Avrupa Birliği’nin (AB) gündemine aldığı kanun tasarısı taslağına göre AB kendi dijital para birimini çıkarmayı düşünüyor. Reuters’ın haberine göre halen değerlendirme aşamasında olan söz konusu kanun tasarısı taslağı AB üyesi ülkelerden kripto para birimleri için ortak bir yaklaşımın geliştirilmesini ve yüksek riskli kripto projelerinin yasaklanmasını teşvik ediyor.

Mevcut haliyle tasarının onaylanması durumunda AB tarafında kripto konusunda çok kapsamlı sonuçlar elde edilebilir. Reuters’ın iddiasına göre tasarının yasalaşması durumunda kripto para birimlerine karşı bir AB düzenleyici kampanyası ortaya çıkacak.

AB’nin dönem başkanı Finlandiya tarafından hazırlanan taslak tasarıda ayrıca Avrupa Merkez Bankası’nın kendi dijital para birimini çıkarmayı düşünmesi gerektiği konusuna da değiniliyor:

“Avrupa Merkez Bankası ve diğer AB merkez bankaları bu etkinin somut adımlarını göz önünde bulundurarak, merkez bankası dijital para birimleri çıkarmanın zorluklarının yanı sıra fırsatları da keşfedebilirler.”

Kanun tasarısı taslağı bu Cuma günü tartışılacak ve kabul edilmesine dönük bakış açısı 5 Aralık’ta sunulacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

901BeğenenlerBeğen
398TakipçilerTakip Et
16,616TakipçilerTakip Et
481AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar