Yükleniyor...

Çin’de Bitcoin Madenciliği Yasaklanmayacak!

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu'nun Bitcoin madenciliği konusunu ülkeden ayrılacak bir sektör olarak kategorize etmeyi önermesinden bir süre sonra, ajansın bu planı devreden çıkardığı anlaşıldı.

bitcoin mining ss 720x480

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun Bitcoin madenciliği konusunu ülkeden ayrılacak bir sektör olarak kategorize etmeyi önermesinden bir süre sonra, ajansın bu planı devreden çıkardığı anlaşıldı. 2011’de yayımlananın yerine geçecek olan son versiyonda, ajans, Çin’den elimine edilmesi gereken sektörler kategorisinden bitcoin madenciliği ve diğer sanal para madenciliği faaliyetlerini kaldırdı. Sanal para birimi veya bitcoin madenciliği ile ilgili açıklama artık hazırlanan son katalogda bulunmuyor.

Yetkililerin resmi belgelerle doğruladığına göre Bitcoin (BTC) madenciliği Çin’de herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayacak. Blockstream STK Samson Mow ve diğerleri tarafından 6 Kasım’da belirtildiği gibi, madencilik artık Pekin’in istenmeyen olduğunu düşündüğü sektörler listesinde yer almıyor.

Bitcoin Madenciliği İçin Şans

Taslak metinde daha önce, Çin sınırları içerisinde hiçbir biçimde madenciliği yapılamayacağını belirten sert mesajlar vardı. Değişiklik, 2020’nin başından itibaren yürürlüğe girecek olan Çin’in Endüstriyel Yapı Düzeltme Rehberliği Kataloğunun yeni bir baskısıyla gerçekleşti. “Çin’in Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, #cryptocurrency madenciliğini ortadan kaldırmak istedikleri endüstriler listesinden çıkardı. # Bitcoin için Boğa” yorumları da geldi. Haber, Çin’deki Bitcoin’le ilgili faaliyetler için nadir bir nimet olarak belirlendi.

BTC Pazarları Sakin

Blockchain teknolojisinin cumhurbaşkanı Xi Jinping’den onaylanması BTC / USD’de çarpıcı bir artışla aynı zamana denk geldi. Ancak en son duyuru sonrasında Bitcoin pazarlarında çok az değişiklik olduğu ortaya çıktı. Madencilik uzun zamandır Çin’de karlı bir endüstri kurdu; ucuz elektrik, büyük katılımcıların hala orada olmasını sağlıyor. En büyük Bitcoin maden kulesi üreticilerinden biri olan Canaan Creative’in bu ayın sonunda 400 milyon dolarlık ilk halka arzdan geçeceği bildiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner