Yükleniyor...

Analistler Altcoin Fiyatlarının Yükseleceğini Dile Getiriyor

2018’in tamamını kapsayan uzun bir düşüş trendi sonrasında, kripto para birimi piyasası 2019 yılı boyunca yavaş yavaş artışa geçti ancak Bitcoin fiyatı çoğu altcoin fiyatından daha hızlı bir oranda attı.

altcoin

2018’in tamamını kapsayan uzun bir düşüş trendi sonrasında, kripto para birimi piyasası 2019 yılı boyunca yavaş yavaş artışa geçti ancak Bitcoin fiyatı çoğu altcoin fiyatından daha hızlı bir oranda attı. Bu da “altseason” dediğimiz sezonun başlangıcını geciktirdi. Altseason kavramı, altcoinlerin çoğunun kayda değer artışlar gösterdiği bir dönemi belirtmek için kullanılan bir terimdir.

Günümüzde birçok analist altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına dair farklı farklı görüşler belirtmekte. 2015 hareketine dayalı bir tahmin yapıldığı zaman, yıl sonu gelmeden önce altcoin fiyatları artmaya başlayabilir. Kripto para yatırımcısı @888velvet, 2015 Bitcoin boğa koşusu sırasında Bitcoin fiyatı ile altcoin piyasa değeri arasındaki ilişkiyi, maksimum finansal getiri noktasını vurgulayarak açıkladı.

https://twitter.com/888Velvet/status/1191545978786107392

Ona göre şu anki hareketle bir karşılaştırma yaparak, bu noktaya çok yakın olduğumuzu söyleyebiliriz. Altcoinler kısa bir süre sonra hızlanmalı ve sonunda BTC’ninkini aşmalıdır.

Her iki harekete de yakından bakalım ve benzerliklerini karşılaştıralım:

2015 Altcoin Durumları

Altcoin bonosu, BTC fiyatının 2 Kasım 2015 tarihinde 540 dolara yükselmesinden sonra düşüş eğiliminin sonuna gelindiğini işaret etti. Tweet’in “Maksimum finansal fırsatın noktası” ile işaretlendiği bu noktadan sonra, altcoinler aynı yılın Ağustos ayına kadar yüzde 1350 arttı. Bu sırada yüzde 104 artış gösteren Bitcoin, yükselişi altcoinlere göre ufak kaldı.

2019 Altcoinlerde Durum

Mevcut harekette altcoinler, 24 Eylül’de düşük bir seviyeye ulaşmasının ardından aşağı yönlü bir hareketin sona ermesine neden olmuş olabilir. Fakat bu noktada Bitcoin fiyat hareketi aynı değil çünkü fiyat daha yüksek bir fiyat seviyesi yerine daha düşük bir fiyat seviyesine ulaştı.

Daha sonra, 25 Ekim’deki artış sırasında, Bitcoin ve altcoin başlıkları aynı yönde ilerleyerek, BTC’deki fiyat artışlarının altcoinlerde de da aynı olabileceği muhtemel bir yakınlaşmaya işaret etti.

Eğer önceki fraktaldan geçersek, alt fiyatları ivme hızı kazanmadan ve BTC’yi geçmeden önce BTC, daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner