Yükleniyor...

Bakkt’ın Günlük İşlem Hacmi Önemli Ölçüde Arttı!

Intercontinental Exchange'in Bakkt platformunda işlem gören Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerinin Eylül ve Ekim aylarına kıyasla Kasım ayında ortalama günlük işlem hacminde önemli bir artış kaydedildi.

Bakktın Günlük İşlem Hacmi Önemli Ölçüde Arttı

Intercontinental Exchange’in Bakkt platformunda işlem gören Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerinin Eylül ve Ekim aylarına kıyasla Kasım ayında ortalama günlük işlem hacminde önemli bir artış kaydedildi.

5 Kasım günü hacim tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı ve önceki güne göre yüzde 96 artışla 1061 işlem sözleşmesiyle 10 milyon dolarlık hacim görüldü. Resmi olarak Bakkt ile bağlantısı olmayan, Hollandalı bir gazeteci ve kripto yazarı Gert-Jan Lasterie ile bağlantılı olan Twitter’daki Bakkt Volume Bot (@BakktBot) derlediği verilerle sözleşmeler için tüm zamanların en iyi döneminde olunduğunu ortaya koydu.

Mevcut hızda Bakkt, Kasım ayında Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde 200 milyon doların üzerinde hacim görülmesi gerekiyor. Bakkt Volume Bot’un verileri Ekim ayı sonundan itibaren Bitcoin vadeli işlem alım satım işlemlerinin platformun ilk kullanıma sunulmasından bu yana önemli ölçüde ve tutarlı bir şekilde yükselişe geçtiğini ortaya koyuyor.

Bakkt Verileri

Bitcoin spot piyasalarındaki verilere kıyasla, Bakkt hacmindeki bu güçlü yükseliş Bitcoin’in 7.500 doların altına düştüğü ve son günlerde 9.300 dolara yaklaşmadan önce Ekim’in sonunda 10.400 Doların üzerine çıkmasıyla başlayan bir dalgalanma dönemine karşılık geliyor gibi görünüyor.

Son günlerde Bakkt’da görülen güçlü hacime rağmen günlük 970 milyon dolarlık hacmi gören Binance Futures platformunun çok altında seyrediliyor. Daha önce de bildirildiği gibi çok daha önce piyasaya sürülmesi beklenen Bakk 22 Eylül’de kullanıma açıldı ve ilk fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini temsil ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner