Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Charlie Lee’ye Göre 55 Milyar XLM'nin Yakılması Merkezileşmeyi Artırdı!

Charlie Lee’ye Göre 55 Milyar XLM’nin Yakılması Merkezileşmeyi Artırdı!

ABONE OL:google-news

5 Kasım’da Stellar Development Foundation (SDF), 3.5 milyar dolar değerinde 55 milyar adet XLM’nin yakıldığını duyurmuştu. Bu şekilde XLM arzının yaklaşık yarısı yakılmış oldu. Bu kararın alınmasına neden olarak yaklaşık 85 milyar XLM’lik önceki elde tutulan koinlerin ağın ihtiyaçlarına tam olarak uymadığına inanılması gerekçe gösterildi.

Bu duyurunun hemen ardından Litecoin‘in yaratıcısı Charlie Lee Twitter’dan açıklamada bulundu ve SDF’nin yayınladığı rakamları referans alarak Vakfın XLM’in tedarikindeki toplam kontrolünün yüzde 16’dan yüzde 24’e çıktığını belirtti:

Lee, toplam arzın 105 milyar adet XLM’den 50 milyar adet XLM’ye düşmesine karşın SDF’nin kontrollünde XLM miktarının sadece 17 milyar XLM’den 12 milyar XLM’ye düştüğüne dikkat çekti. Bu, SDF’nin artık yüzdelik olarak mevcut arzın daha fazlasına sahip olduğu anlamına geliyor.

Bu durumdan yola çıkan Lee, bunun kripto dünyasında genellikle olumsuz olarak görülen merkezileşmenin artmasına neden olduğu görüşünde. Bununla birlikte, bazı Stellar destekçileri bu değerlendirmenin konuyla alakasız olduğunu ve SDF’nin istediklerini yapma konusunda serbest olduğunu belirterek projeyi savunmaya geçti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar