Anasayfa Haberler Kullanıcılar Sınırsız Para Kazanmanın Yolunu Buldu

Kullanıcılar Sınırsız Para Kazanmanın Yolunu Buldu

Sınırsız para kazanmak bir anlığına mümkün oldu. Hisse senedi ve kripto para alım satım uygulaması olan Robinhood Markets’te kullanıcılar sınırsız miktarda ödünç parayla işlem yapmalarına izin veren ve bir kullanıcının “sonsuz para hilesi kodu” dediği bir hata buldular.

Hata ilk önce WallStreetBets adlı Reddits üyeleri tarafından ortaya çıkarıldı. Pazartesi günü yayınlanan bir mesajda, MoonYachts kullanıcısının 4 bin dolarlık hisseyi 1 milyon dolara çevirmek için bu aksaklıktan yararlanıldığı ifade edildi. Bunun üzerine birkaç kullanıcı daha sadece birkaç bin dolarla finanse edilen 1 milyon doları aşkın pozisyonlar yarattıklarını söyledi. Biri bu yolla 120,000 Ford hissesi aldı. Bir başkası ise 3 bin dolar harcayarak 1.7 milyon dolarlık pozisyona ulaştı. Sınırsız borçlanma hilesi ile beraber bir kullanıcı da Apple hissesi satın aldı. fakat Apple’ın hisselerinde yaşanan düşüş nedeniyle her şeyini kaybettiğini dile getirdi.

Sınırsız Para Kazanma Bir Aksaklıktan Kaynaklandı

Yaşanan bu aksaklık, satılan alım opsiyonlarının tüm ederinin, kullanıcıların satın alım gücüne eklenmesi nedeniyle ortaya çıktı. Bu hata nedeniyle kullanıcılar sınırsız para ile işlem yapabildi. İddialara göre uygulama yetkilileri durumdan haberdar oldu ve müşterileri ile direkt olarak iletişime geçti. Öte yandan bir profesör ise verdiği röportajda kullanıcıların dolandırıcılıkla suçlanabileceklerini dile getirdi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
193TakipçilerTakip Et
12,126TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar