Yükleniyor...

Kullanıcılar Sınırsız Para Kazanmanın Yolunu Buldu

Sınırsız para kazanmak bir anlığına mümkün oldu.

sınırsız para

Sınırsız para kazanmak bir anlığına mümkün oldu. Hisse senedi ve kripto para alım satım uygulaması olan Robinhood Markets’te kullanıcılar sınırsız miktarda ödünç parayla işlem yapmalarına izin veren ve bir kullanıcının “sonsuz para hilesi kodu” dediği bir hata buldular.

Hata ilk önce WallStreetBets adlı Reddits üyeleri tarafından ortaya çıkarıldı. Pazartesi günü yayınlanan bir mesajda, MoonYachts kullanıcısının 4 bin dolarlık hisseyi 1 milyon dolara çevirmek için bu aksaklıktan yararlanıldığı ifade edildi. Bunun üzerine birkaç kullanıcı daha sadece birkaç bin dolarla finanse edilen 1 milyon doları aşkın pozisyonlar yarattıklarını söyledi. Biri bu yolla 120,000 Ford hissesi aldı. Bir başkası ise 3 bin dolar harcayarak 1.7 milyon dolarlık pozisyona ulaştı. Sınırsız borçlanma hilesi ile beraber bir kullanıcı da Apple hissesi satın aldı. fakat Apple’ın hisselerinde yaşanan düşüş nedeniyle her şeyini kaybettiğini dile getirdi.

Sınırsız Para Kazanma Bir Aksaklıktan Kaynaklandı

Yaşanan bu aksaklık, satılan alım opsiyonlarının tüm ederinin, kullanıcıların satın alım gücüne eklenmesi nedeniyle ortaya çıktı. Bu hata nedeniyle kullanıcılar sınırsız para ile işlem yapabildi. İddialara göre uygulama yetkilileri durumdan haberdar oldu ve müşterileri ile direkt olarak iletişime geçti. Öte yandan bir profesör ise verdiği röportajda kullanıcıların dolandırıcılıkla suçlanabileceklerini dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner