Yükleniyor...

Kullanıcılar Sınırsız Para Kazanmanın Yolunu Buldu

Sınırsız para kazanmak bir anlığına mümkün oldu.

sınırsız para

Sınırsız para kazanmak bir anlığına mümkün oldu. Hisse senedi ve kripto para alım satım uygulaması olan Robinhood Markets’te kullanıcılar sınırsız miktarda ödünç parayla işlem yapmalarına izin veren ve bir kullanıcının “sonsuz para hilesi kodu” dediği bir hata buldular.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hata ilk önce WallStreetBets adlı Reddits üyeleri tarafından ortaya çıkarıldı. Pazartesi günü yayınlanan bir mesajda, MoonYachts kullanıcısının 4 bin dolarlık hisseyi 1 milyon dolara çevirmek için bu aksaklıktan yararlanıldığı ifade edildi. Bunun üzerine birkaç kullanıcı daha sadece birkaç bin dolarla finanse edilen 1 milyon doları aşkın pozisyonlar yarattıklarını söyledi. Biri bu yolla 120,000 Ford hissesi aldı. Bir başkası ise 3 bin dolar harcayarak 1.7 milyon dolarlık pozisyona ulaştı. Sınırsız borçlanma hilesi ile beraber bir kullanıcı da Apple hissesi satın aldı. fakat Apple’ın hisselerinde yaşanan düşüş nedeniyle her şeyini kaybettiğini dile getirdi.

Sınırsız Para Kazanma Bir Aksaklıktan Kaynaklandı

Yaşanan bu aksaklık, satılan alım opsiyonlarının tüm ederinin, kullanıcıların satın alım gücüne eklenmesi nedeniyle ortaya çıktı. Bu hata nedeniyle kullanıcılar sınırsız para ile işlem yapabildi. İddialara göre uygulama yetkilileri durumdan haberdar oldu ve müşterileri ile direkt olarak iletişime geçti. Öte yandan bir profesör ise verdiği röportajda kullanıcıların dolandırıcılıkla suçlanabileceklerini dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x