Yükleniyor...

Avrupa Merkez Bankası Başkanı, DeFi’ın Finansal İstikrara Gerçek Bir Tehdit Olabileceğini Söyledi

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, DeFi'ın finansal istikrar için gerçek bir tehdit olabileceğini söyledi.

lagarde

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, DeFi’ın finansal istikrar için gerçek bir tehdit olabileceğini söyledi.

Lagarde’a göre kripto paralar daha geniş ekonomide rol oynamaya başladığı takdirde, bu durum yaşanabilir.

ECB başkanı, şu anda kripto sektörü ve geleneksel finans sektörü arasındaki bağlantının hala sınırlı olduğunu vurguladı.

ECB, MiCA düzenlemelerinin hızlı bir şekilde yürürlüğe girmesini istiyor. Yeni kripto düzenlemelerinin 2024’te yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Lagarde, yeni düzenlemelerin kripto para stake işlemleri ve lending’i kapsayabileceğini dile getirdi. Özellikle Celsius’un yaşadığı sıkıntının ardından kripto kredileri de ciddi bir düzenleyici radarına girmiş durumda. Platform, 13 Haziran’da para çekme işlemlerini durdurdu ve müşterilerinden kendilerine biraz süre tanımasını istedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner