Yükleniyor...

BIS, Kripto ile İlgili Uyarılarının Doğru Çıktığını Söyledi

The Bank for International Settlements, (BIS), kripto ile ilgili yapılan uyarıların haklı çıktığını savundu.

bis

The Bank for International Settlements, (BIS), kripto ile ilgili yapılan uyarıların haklı çıktığını savundu.

BIS’in raporunda, Terra ekosisteminin çökmesinin ardından dijital varlık sektörünün hala yapısal sorunlarla karşı karşıya olduğu belirtildi. BIS raporunda Bitcoin’in yaşadığı son düşüş grafiği de ele alındı.

BIS ayrıca, CBDC geliştirmenin gerekliliğine de vurgu yaptı. Hazırlanan raporda göre dünya üzerindeki hükümetlerin yaklaşık %90’ı CBDC’leri araştırıyor.

BIS’in başında yer alan ekonomist Agustin Carstens, CBDC’ler için uluslararası standartların önümüzdeki birkaç yıl içinde geliştirileceğine inanıyor. BIS, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında dijital para birimlerinin birlikte çalışılabilir olduğundan emin olmak için merkez bankaları arasında küresel bir işbirliği çağrısında bulundu.

Carsten, geçmişte Bitcoin’i birçok kez eleştirdi ve enerji tüketimi sebebiyle onu “çevresel bir felaket” olarak tanımladı.

Carsten, geçtiğimiz Mart ayında da kripto paraların fiat para birimlerine karşı bir tehdit oluşturamayacağını söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner