Yükleniyor...

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde, Kripto Varlıkların Yaptırımların Delinmesinde Kullanıldığını Öne Sürdü

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Rusya’ya yönelik yaptırımlar ve kripto varlıklar hakkında konuştu.

avrupa merkez bankasi baskani lagarde kripto varliklarin yaptirimlarin delinmesinde kullanildigini one surdu 6

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Rusya’ya yönelik yaptırımlar ve kripto varlıklar hakkında konuştu. Lagarde, kripto varlıkların yaptırımların delinmesinde Ruslar tarafından kullanıldığını öne sürdü. 

Kripto varlıkların yaptırımlardaki rolü tartışma konusu olmaya devam ediyor. Kripto sektörünün önde gelenlerinden Sam Bankman Fried, Brad Garlinghouse ve Brian Armstrong gibi birçok isim, kripto varlıkların yaptırımların delinmesinde neden kullanılmadığına ilişkin nedenler sıralarken; kripto varlıklara yönelik düşmanca tavırlarıyla bilenen Lagarde’den de tam tersi yönde bir açıklama geldi. Lagarde kripto varlıkların yaptırımların delinmesinde kullanıldığını fark ettiklerini öne sürdü. 

Bilindiği gibi Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından AB ve NATO, Rusya’ya yönelik birtakım yaptırımlar açıklamışlardı. Ardından kripto piyasasındaki sert yükseliş, bazı kesimlerde Rus oligarkların yaptırımları delmede kripto varlıkları kullandığı tartışmalarını ortaya çıkardı. Birçok piyasa yorumcusu, verilerin bu yönde bir eğilime işaret etmediğini söylese de Lagarde de bu kampa katılmış gibi görünüyor. Lagarde konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yaptırımları atlatmak için kripto varlıklarla işlem yapan ve hizmet sunan herkese suç ortağı olduklarını açıkça belirtmek için adımlar attık.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner