Avrupa Piyasaları Düzenleyicisi, Tokenize Edilmiş Menkul Kıymetler ile İlgili Geri Bildirim İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Avrupa Piyasaları Düzenleyicisi, Tokenize Edilmiş Menkul Kıymetler ile İlgili Geri Bildirim İstiyor

Avrupa Birliği'nin piyasa düzenleyicisi, DLT kullanılarak alınıp satılan menkul kıymetlerin barındırılması için yapılan düzenlemelerin, daha etkili olması için değiştirilmesi gerekip gerekmediğini tartışmaya açmak istiyor.

eu

Avrupa Birliği’nin piyasa düzenleyicisi, DLT kullanılarak alınıp satılan menkul kıymetlerin barındırılması için yapılan düzenlemelerin, daha etkili olması için değiştirilmesi gerekip gerekmediğini tartışmaya açmak istiyor.

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), tokenize edilmiş menkul kıymetlerin swap’i ve ticaretinde blockchain teknolojisinin kullanımına ilişkin stakeholder’ların sunum yapmasını istedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Düzenleyici özellikle DLT kullanılarak alınıp satılan menkul kıymetler ile ilgili yapılan düzenlemeleri araştırıyor. Kurum, bu düzenlemelerin değiştirilmesi gerekip gerekmediği üzerinde duruyor.

Kurumun “DLT Pilotu” blockchain üzerinde depolanan verilerin nasıl daha verimli, uygun maliyetli ve güvenli bir biçimde alım satım işlemlerinin gerçekleşeceğini araştıracak. Sürecin 2023 yılının başında gerçekleşmesi planlanıyor.

Stakeholder’ların konuyla ilgili yorumlarını iletmek için 4 Mart 2022’ye kadar süreleri bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x