Yükleniyor...

Avrupa Piyasaları Düzenleyicisi, Tokenize Edilmiş Menkul Kıymetler ile İlgili Geri Bildirim İstiyor

Avrupa Birliği'nin piyasa düzenleyicisi, DLT kullanılarak alınıp satılan menkul kıymetlerin barındırılması için yapılan düzenlemelerin, daha etkili olması için değiştirilmesi gerekip gerekmediğini tartışmaya açmak istiyor.

eu

Avrupa Birliği’nin piyasa düzenleyicisi, DLT kullanılarak alınıp satılan menkul kıymetlerin barındırılması için yapılan düzenlemelerin, daha etkili olması için değiştirilmesi gerekip gerekmediğini tartışmaya açmak istiyor.

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), tokenize edilmiş menkul kıymetlerin swap’i ve ticaretinde blockchain teknolojisinin kullanımına ilişkin stakeholder’ların sunum yapmasını istedi.

Düzenleyici özellikle DLT kullanılarak alınıp satılan menkul kıymetler ile ilgili yapılan düzenlemeleri araştırıyor. Kurum, bu düzenlemelerin değiştirilmesi gerekip gerekmediği üzerinde duruyor.

Kurumun “DLT Pilotu” blockchain üzerinde depolanan verilerin nasıl daha verimli, uygun maliyetli ve güvenli bir biçimde alım satım işlemlerinin gerçekleşeceğini araştıracak. Sürecin 2023 yılının başında gerçekleşmesi planlanıyor.

Stakeholder’ların konuyla ilgili yorumlarını iletmek için 4 Mart 2022’ye kadar süreleri bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner