El Salvador, Bitcoin (BTC) Tahvili İhracını Kapsayan Bir Mevzuat İçin Harekete Geçti • Coinkolik
Yükleniyor...

El Salvador, Bitcoin (BTC) Tahvili İhracını Kapsayan Bir Mevzuat İçin Harekete Geçti

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya bugün gerçekleştirdiği açıklamada, El Salvador hükümeyinin Bitcoin tahvilleri ihraç edilmesi için yasal bir temel sağlama amacıyla, finansal piyasaları ve menkul kıymetlere yatırımı kapsayan en az 20 tasarıyı Kongre'ye göndereceğini söyledi.

el salvador btc

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya bugün gerçekleştirdiği açıklamada, El Salvador hükümeyinin Bitcoin tahvilleri ihraç edilmesi için yasal bir temel sağlama amacıyla, finansal piyasaları ve menkul kıymetlere yatırımı kapsayan en az 20 tasarıyı Kongre’ye göndereceğini söyledi.

Zelaya, ülkenin Kasım ayında Bitcoin tahvilleri çıkaracağını söylemesinin ardından, hükümetin ilgili piyasa düzenlemelerini ve kripto varlıklarda menkul kıymet ihraçlarını da kapsayacak bir çerçeve oluşturmak için mevzuat hazırladığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Maliye Bakanı, yerel televizyona vermiş olduğu demeçte, mevzuatın milletvekillerine tam olarak ne zaman sunulacağını ise belirtmedi.

Ülke bu yıl için planlanan Bitcoin tahvil ihracının 1 milyar dolar değerinde olacağını belirtti. Tahvilin, Başkan Nayib Bukele’nin dünyanın ilk “Bitcoin Şehri”ni yaratma gayesini desteklemesi planlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x