Yükleniyor...

El Salvador, Bitcoin (BTC) Tahvili İhracını Kapsayan Bir Mevzuat İçin Harekete Geçti

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya bugün gerçekleştirdiği açıklamada, El Salvador hükümeyinin Bitcoin tahvilleri ihraç edilmesi için yasal bir temel sağlama amacıyla, finansal piyasaları ve menkul kıymetlere yatırımı kapsayan en az 20 tasarıyı Kongre'ye göndereceğini söyledi.

el salvador btc

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya bugün gerçekleştirdiği açıklamada, El Salvador hükümeyinin Bitcoin tahvilleri ihraç edilmesi için yasal bir temel sağlama amacıyla, finansal piyasaları ve menkul kıymetlere yatırımı kapsayan en az 20 tasarıyı Kongre’ye göndereceğini söyledi.

Zelaya, ülkenin Kasım ayında Bitcoin tahvilleri çıkaracağını söylemesinin ardından, hükümetin ilgili piyasa düzenlemelerini ve kripto varlıklarda menkul kıymet ihraçlarını da kapsayacak bir çerçeve oluşturmak için mevzuat hazırladığını ifade etti.

Maliye Bakanı, yerel televizyona vermiş olduğu demeçte, mevzuatın milletvekillerine tam olarak ne zaman sunulacağını ise belirtmedi.

Ülke bu yıl için planlanan Bitcoin tahvil ihracının 1 milyar dolar değerinde olacağını belirtti. Tahvilin, Başkan Nayib Bukele’nin dünyanın ilk “Bitcoin Şehri”ni yaratma gayesini desteklemesi planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner