Yükleniyor...

Avustralya Düzenleyicisi, FinTech Şirketine Dava Açtı

Avustralya'nın mali düzenleyicisi, FinTech şirketi Block Earner'a lisanssız kripto hizmetleri nedeniyle dava açtı.

Avustralya Duzenleyicisi FinTech Sirketine Dava Acti

Avustralya’nın mali düzenleyicisi, FinTech şirketi Block Earner‘a lisanssız kripto hizmetleri nedeniyle dava açtı.

Block Earner, kripto varlıklarından getiri sağlayan çeşitli ürün hizmetleri sunuyor. Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), bu ürünlerin lisanslı olması gereken kayıtsız yönetilen yatırım planları olduğunu iddia ediyor.

Avustralya Düzenleyicisiden Block Earner’a Lisanssız Ürün Davası

Avustralya’nın mali düzenleyicisi, FinTech şirketinin lisanssız kripto ürünleri sunduğuna dair endişeleri gerekçe göstererek Sidney merkezli Block Earner’a dava açtı.

Düzenleyici kurum tarafından yapılan açıklamaya göre ASIC, federal mahkemede “beyanlar, ihtiyati tedbirler ve maddi cezalar” talep eden bir sivil ceza dosyası açtı. Mahkeme henüz ilk duruşma tarihini belirlemedi.

ASIC Başkan Yardımcısı Sarah Court yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Block Earner’ın uygun bir kayıt veya Avustralya Finansal Hizmetler lisansı olmadan finansal ürünler sunarak tüketicileri önemli korumalardan yoksun bırakmasından endişe duyuyoruz. Bir ürünün bir kripto varlığa dayanması, finansal hizmetler yasasının dışında kaldığı anlamına gelmez.”

block earner ceo su charlie karaboga

Block Earner CEO’su: Ceza Dosyası Hayal Kırıklığına Uğrattı

Aave ve Coinbase destekli bir FinTech şirketi olan Block Earner’in yöneticisi, hukuki ceza dosyasının hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Şirketin CEO’su Charlie Karaboga, iddialara şu şekilde yanıt verdi:

“Alanımızdaki düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz ve Avustralyalı kullanıcılara ASIC tarafından sağlanan mevcut yönergeler kapsamında düzenlenmiş ve uyumlu bir şekilde birçok hizmet sunabilmek ve düzenleyici altyapı oluşturmak için önemli kaynaklar harcadık”

Karaboga, sözlerini, “Lisanslama gerekliliklerinin açık olduğu gelecek ürünlerimiz için Avustralya Kredi Lisansı başvurusunda bulunduk ve ASIC’e AFSL başvurusunda bulunma niyetimizi bildirdik” diyerek destekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner