Yükleniyor...

DBS Bank, Onyx Ağını Kullanan İlk Asya Bankası Oldu

Singapur merkezli DBS Bank, JPMorgan'ın blockchain altyapısı Onyx'te sabit gelir ticaretini başarıyla tamamladı.

DBS Bank Onyx Agini Kullanan Ilk Asya Bankasi Oldu

Singapur merkezli DBS Bank, JPMorgan’ın blockchain altyapısı Onyx’te sabit gelir ticaretini başarıyla tamamladı.

Kripto ayı piyasasının etkilerine rağmen, blockchain girişimleri hız kesmeden devam ediyor. Şirketler, geleneksel bankacılık sistemini blockchain teknolojisiyle buluşturmak istiyor. Singapur, blockchain girişimleri ve geliştirmeleriyle merkez ülke olmak için yoğun mesai harcıyor. Ülkedeki DBS Bank, girişimlerin içinde yer alan en önemli bankalardan birisi oldu. Ancak Singapur, kripto para birimlerine karşı mesafeli yaklaşım sergiliyor. Ülkenin odağında, sadece blockchain teknolojisi yer alıyor. Singapur merkezli banka DBS, bu alandaki çalışmalarına değindi.

DBS Bank, Blockchain Girişimlerine Devam Ediyor

Piyasa değerine göre Singapur’un en büyük bankası olan DBS, JPMorgan’ın blockchain tabanlı sabit getirili ticaret ağı olan Onyx’i kullandı. Banka, Onyx’i kullanan ilk Asya bankası olduğunu belirtti. Ayrıca DBS Bank, Goldman Sachs (GS) ve BNP Paribas (EPA) gibi uluslararası devlerin arasına katıldığını aktardı.

Onyx Digital Assets, sabit getirili piyasalarda kısa vadeli ticaret için token’ları kullanıyor. Bu sayede, yatırımcıların varlıklarını bilançolarından çıkmadan saatler önce ödünç verebiliyor. Onyx, Repo işlemlerini birkaç saat içinde gerçekleştirmesiyle ön plana çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner