Yükleniyor...

Singapur, Blockchain Merkezi Olmak İstiyor

Blockchain geliştirmelerine yoğun mesai harcayan Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkeyi blockchain merkezi yapmak istiyor.

Singapur Blockchain Merkezi Olmak Istiyor

Blockchain geliştirmelerine yoğun mesai harcayan Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkeyi blockchain merkezi yapmak istiyor.

Blockchain geliştirmelerinde kurumsalların rekabeti kadar, ülkelerin de rekabeti sürüyor. Güney Kore’nin Busan‘ı yeni teknolojinin merkezi yapma çalışmalarına, Singapur’un güçlü çalışmaları rakip oluyor. Avrupa Birliği’nin, CBDC üzerine yoğunlaşan çalışmaları ise gündemde bir hayli yer edindi. Blockchain teknolojisi, ülkelerin dahil olmaları nedeniyle hızla büyüyor. Bu ülkelerden biri olan Singapur, ilk dijital varlık kullanımlarını başarıyla tamamladı.

Singapur Blockchain Çalışmalarına Hız Verdi

Singapur ülke yapısı ve halk standartları göz önüne alındığında kripto para merkezi olabilir. Ancak ülke yönetimi ve MAS, bunu istemediklerini dile getirdi. MAS, blockchain merkezi olmak için çalışmalarına hız verdi.

MAS yöneticisi Ravi Menon, Singapur Fintech Festivali’ne katıldı. Festivalde yaptığı açıklamalarda, Singapur’un kripto para birimlerine ticaret yapmak amacıyla yaklaşmadığını aktardı. Ülkenin vizyonunda, dijital varlıkların merkezi olmak olduğunun altını çizdi.

Şehir devleti, blockchain çalışmalarına yoğun mesai harcıyor. Özellikle finans sektöründe kullanımını irdeleyen ülke yönetimi, Project Ubin ve Project Guardian gibi çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner