Yükleniyor...

Avustralya mali düzenleyicisi, eToro’ya dava açtı

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), türev hizmet sözleşmelerindeki problemlerden dolayı eToro'ya dava açtı.

Jeremy Hogan XRP icin Emsal Davayi Isaret Etti

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), türev hizmet sözleşmelerindeki problemlerden dolayı eToro’ya dava açtı.

ASIC, kripto ticaret platformu eToro’nun türev piyasalara yönelik sözleşmelerindeki testlerin yetersiz sonuçlandığını açıklayarak dava açtığını duyurdu. Fark sözleşmesi (CFD) ürünü konusundan ASIC ile karşı karşıya kalan eToro, kullanıcılarında panik havası yarattı. ASIC’in genel açıklaması ise, CFD ürünüyle ilgili olarak çok geniş bir pazarı hedeflemek ve tasarım-dağıtım kurallarını ihlal etmek şeklinde yer alıyor.

etoro

eToro’nun yüksek riskine değinildi

ASIC, eToro tarafından sunulan CDF’lerin yüksek riskli ve değişken olduğu ifade etti. Platform üzerinde gerçekleştirilen testleri ele alarak açıklama yapan ASIC, şunları söyledi;

“eToro’nun tarama testi, başarısız sonuçlanmıştır. CFD ürününün muhtemelen uygun olmayacağı müşteriler haricinde hiçbir faydası bulunmuyor. Örneğin, müşteriler ifadelerinde sınırlama olmaksızın değişikliğe gidebilmeli. Ayrıca, müşterilerin olası başarısızlık durumlarıyla ilgili sorular sorulmalıydı.”

eToro ile Avustralya düzenleyicisiyle arasında ipler iyice gerilmiş durumda. Müşteri sorunları, hizmet sistemleri ve sözleşmelerden kaynaklı olarak eToro’yu radarına alan ASIC’in bu kararının nasıl sonuçlar yaratacağı ise merakla bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner