Yükleniyor...

Avustralya’da Ev Almak İsteyenler Artık Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir

Avustralyalı müzayede evi Lloyds Auctions Australia, çevrimiçi müzayedelerde gayrimenkul alımları için Bitcoin kabul edeceğini açıkladı.

btc ev satin almak

Avustralyalı müzayede evi Lloyds Auctions Australia, çevrimiçi müzayedelerde gayrimenkul alımları için Bitcoin kabul edeceğini açıkladı. Artık Avustralyalılar kripto para kullanarak bir ev satın alabilecek.

Covid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi Avustralya’da da yüz yüze emlak alışverişlerini etkiledi. Bu kapsamda müzayede evi Lloyds, potansiyel alıcıların çevrimiçi müzayedeler ve mülklerin dijital incelemeleri de dahil olmak üzere satışlara katılmaya devam etmelerini sağlamak için dijital alternatifler aramaya başladı. Bu alternatiflere kripto varlıklarla ödeme de dahil. Ay sonuna kadar devam eden açık artırmaların ilki geçen hafta başladı ve Lloyds, çevrimiçi formata ve bir ödeme yöntemi olarak kripto varlığa şimdiden büyük ilgi olduğunu söylüyor.

Lloyds Auctioneers and Valuers CEO’su Lee Hames yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımı, kripto para birimini çevreleyen güven güçlendikçe satın almalarda daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu, platformumuzu mülk satın almakla ilgilenmeyen yepyeni bir kitleye açıyor.”

Lloyds, bu yılın başlarında kripto para birimini kabul etmeye başlamıştı ve Bitcoin ile ödenen 100.000 Avustralya Doları (76.000 ABD Doları) değerinde bir karavan satışı gerçekleşmişti.

Kripto para ile gayrimenkul için şimdiye kadar ödenen en yüksek fiyat, isimsiz bir alıcının Miami’deki bir mülk için açıklanmayan bir kripto para birimiyle 22,5 milyon ABD doları ödemesi olmuştu. Satış aynı zamanda şehrin en yüksek metrekare başına fiyat rekorunu da kırmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner