Yükleniyor...

Avustralyalı Platform, Bu 10 Kripto Para Birimini Listeleyecek

Avustralyalı platform SelfWealth, platformuna kripto paraları ekleyecek.

SelfWealth

Avustralyalı platform SelfWealth, platformuna kripto paraları ekleyecek. 95.000 yatırımcıya sahip çevrimiçi platformun CEO’su Cath Whitaker, kripto para ve hisse senetlerini tek bir yerden satın alma yeteneğinin “Avustralya’da bir ilk” olacağını söyledi.

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) listelenmiş bir şirket ve 95.000 yatırımcısıyla ülkenin en büyük banka dışı çevrimiçi platformlarından biri olan SelfWealth, platformuna kripto para eklemek istiyor. Edinilen bilgilere göre şirket, gelişmekte olan varlık sınıfının ticaretine işlevsellik eklemek amacıyla kripto para birimi borsalarıyla görüşmelerde bulunuyor. Şu anda SelfWealth platformunda menkul kıymetlerin toplam değerinde yaklaşık 5,9 milyar ABD Doları (4,4 milyar ABD Doları) tutulmakta.

Şirket, entegre bir üçüncü taraf cüzdanında tutulacak olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere platformuna 10 kadar kripto para eklemeyi planlıyor. SelfWealth ayrıca geleneksel hisse senedi alım satımlarında olduğu gibi müşterileri adına yaptığı her kripto para alım satımı için sabit bir yüzde ücreti talep edecek. Habere göre, trader’lar ve yatırımcılardan oluşan müşteri tabanının üçte ikisinden fazlası, ülkenin geleneksel yatırımcıları arasında talepte bir artışa işaret ediyor.

SelfWealth CEO’su Cath Whitaker, şu ifadeleri kullandı:

“Popüler yatırım türleri arasında geçiş yapmak için genellikle birden fazla ticaret platformuna erişim ve parayı birden çok yere taşımak gerekir.”

Whitaker, ASX’in sistemi ile beraber hem Avustralya, ABD hisselerinin hem de kripto para birimlerinin alım ve satımının aynı platform üzerinde yapılabileceğini ve bunun Avustralya’da bir ilk olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner