Yükleniyor...

Biden’dan Putin’e Fidye Yazılım Saldırısı Uyarısı

ABD Başkanı Joe Biden Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede, Rusya merkezli kuruluşlar tarafından ABD şirketlerine yönelik fidye yazılımı saldırıları hakkında bir uyarıda bulunduğunu söyledi.

bidendan putine fidye yazilim saldirisi uyarisi

ABD Başkanı Joe Biden Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede, Rusya merkezli kuruluşlar tarafından ABD şirketlerine yönelik fidye yazılımı saldırıları hakkında bir uyarıda bulunduğunu söyledi. New York Times’ta yer alan haberde şu ifadeler yer aldı:

“Amerika Birleşik Devletleri’ne Rusya topraklarından bir fidye yazılımı saldırısı geldiğinde, devlet tarafından desteklenmese bile, bunun kim olduğu konusunda harekete geçmeleri için yeterli bilgi verirsek harekete geçmelerini beklediğimizi ona açıkça belirttim.”

Biden’den gelen bu hamleler, ABD yetkililerinin fidye yazılımı saldırganlarına ödenen BTC’nin kısmen kurtarılmasının ötesinde, saldırılarılara doğrudan müdahaleye ağırlık vermek istediğini gösteriyor. Bu tür saldırıların “sonuçları” olup olmayacağı sorulduğunda Biden’ın “evet” dediği bildirildi.

Yorumlar, ABD hükümetinin bir Amerikan bilgi teknolojisi şirketine yapılan ve daha sonra dünya çapında bir dizi işletmeyi etkileyen bir fidye yazılımı saldırısını soruşturmaya başlamasının ardından geldi. 

ABD merkezli bir boru hattı operatörü de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli fidye yazılımı olayının ortasında ABD’li yetkililer, fidye yazılımı saldırılarına karşı daha ciddi bir duruş benimsedi. Haziran ayı başlarında, Adalet Bakanlığı Colonial Pipeline tarafından ödenen fonların çoğunu geri aldığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner