Yükleniyor...

Axie Infinity Geliştiricisi, Ronin Hack’i İçin Tüm Sorumluluğu Üstlendiklerini Söyledi

Axie Infinity'i geliştiren Sky Mavis'in kurucularından Aleksander Larsen, Ronin hack'i için tüm sorumluluğu aldıklarını dile getirdi.

axie

Axie Infinity’i geliştiren Sky Mavis’in kurucularından Aleksander Larsen, Ronin hack’i için tüm sorumluluğu aldıklarını dile getirdi.

Üst düzey yönetici, CoinDesk’e verdiği demeçte “Bunlar bize güvenen oyunculardı ve biz bu güveni yerine getiremedik” ifadelerini kullandı.

Axie Infinity oyununun arkasındaki şirket Sky Mavis’in COO’su Aleksander Larsen, 625 milyon dolara mal olan saldırıda yetersiz kaldıkları için özür diledi.

“Saatte 100 mil hızla giderken, bazen virajlarda ağırlaşırsınız. Sanırım burada yaşadığımız buydu. Bu sebeple, ders aldık ve tüm sorumluluğu alıyoruz”

Sky Mavis, Ethereum ağından daha ucuz, daha hızlı ancak daha merkezi olan Ronin ağına geçmişti. Ağdan Sky Mavis sorumluydu.

Larsen yaptığı açıklada “ilerici ademi merkeziyetçiliğe” giden yoldu hızlı ilerleyemediklerini ve bunun bir sonucu olarak kullanıcıları savunmasız bıraktıklarını kabul etti.

“Biz ilerici ademi merkeziyetçilik yolunda ilerlemeye odaklanan bir ekibiz. Ancak yapılan tüm trade işlemleri, bizi gerçekleşen saldırıya karşı savunmasız bıraktı”

Sky Mavis, daha fazla istismarı önlemek için daha fazla doğrulayıcı ekleyecek.

Larsen, çalınan paraları yerine koyduklarını ve dışarıdan fon topladıklarını söyledi:

“Kullanıcılar böyle bir durumda fonlarını kaybetmemeli. Bu tamamen bizim sorumluluğumuz”

Larsen, yaşananları bir “kabus” olarak nitelendirerek, hack saldırılarına karşı endüstrinin büyüyeceğini düşündüğünü vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner