Yükleniyor...

Axie Infinity’nin (AXS) Fiyatı Son 3 Ayda %1900 Artarken, Bugün Yeni Bir ATH Belirledi

Kripto para ve oyun sektörünü bir araya getiren projeler, son zamanlarda birçok kişinin dikkatini çekiyor.

axs ath belirledi

Kripto para ve oyun sektörünü bir araya getiren projeler, son zamanlarda birçok kişinin dikkatini çekiyor. Bu da projelerin yerel token’larının yükselişine öncülük ediyor.

Axie Infinity (AXS), son zamanların en çok ilgi toplayan ve günden günde büyüyen önemli projelerinden birisi. Singapur merkezli geliştirme stüdyosu Sky Mavis tarafından yaratılan, blockchain tabanlı, Play-Earn (oyna-kazan) formatlı oyun olan Axie Infinity, artan popülaritesinin faydalarını görürken, yerel token AXS de yeni zirveler belirlemeye devam ediyor.

Axie Infinity’nin yönetişim token’ı AXS, bugün son 24 saatte %40 oranında yükselerek yeni bir ATH belirledi. Yazının yazıldığı zamandan yaklaşık 1 saat önce 154.63 dolara ulaşan kripto para birimi yeni bir zirveye dokunmuş oldu. AXS ayrıca piyasa değerine göre en büyük 20 kripto para birimi arasına girmeyi de başardı. AXS, yazının yazıldığı an ise 21. sırada yer alıyordu.

Son 1 Ayda %100’lük Artış

AXS, son 1 ayda %100 oranında bir yükselişe tanık dolu. Kripto para biriminin tamamen seyreltilmiş piyasa değeri bugün kısa bir süre önce 41 milyar dolara ulaştı ve video oyunu devi Electronic Arts’ı bile geride bıraktı.

Axie Infinity oyuncuları, kullanıcılar tarafından değiştirilemez token’lar şeklinde oluşturulan sevimli canavarlar olan “Axies”i satın alabilir, üretebilir, toplayabilir ve besleyebilir. Bugüne kadar oyuncular iki milyondan fazla yaratık yarattı.

Ethereum tabanlı oyun, Ağustos ayının başlarında bir milyon aktif oyuncuyu aşarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Hayranları ağırlıklı olarak Güneydoğu Asya’da bulunur ve Filipinler, Axie Infinity’nin merkezidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner