Yükleniyor...

Edward Snowden, Çin’in Bitcoin Hamlesini Yorumladı

Edward Snowden, Çin’in Bitcoin’e yönelik tutumu hakkında konuştu.

edward snowden

Edward Snowden, Çin’in Bitcoin’e yönelik tutumu hakkında konuştu. Snowden Çin’in kripto varlık yasağının Bitcoin’i yalnızca daha güçlü hale getirdiğini söyledi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Snowden, Çin’in kripto varlıklar hakkındaki hamlelerini değerlendirdi. Çin’in hamlelerinin Bitcoin’in yalnızca daha güçlü hale gelmesini sağladığını söyleyen Snowden ayrıca büyük Mart 2020 çöküşündeki tweet’ini alıntılayarak koordineli bir küresel kampanyaya rağmen Bitcoin fiyatının o zamandan bu yana 10 kat artış gösterdiğine dikkat çekti.

Bilindiği gibi Bitcoin Mart 2020’de koronavirüs endişelerinin ortasında büyük bir çöküş yaşamıştı. Snowden’in de belirttiği gibi, o dönemden bu yana ve devletlerin piyasa hakkındaki olumsuz görüşleri ve FUD kampanyalarına rağmen Bitcoin 10 kat gibi devasa bir artış yaşamayı başardı.

“Altına Yaptıklarını Unutma”

Diğer taraftan Snowden, kripto varlıklar için henüz tehlikenin sona ermediğini düşünüyor. Snowden, devletlerin kaçınılmaz olanı ertelediğini söyleyen bir Twitter kullanıcısına altın mülkiyetinin yasaklanmasını hatırlattı ve “bitti denilene kadar bitmez” şeklinde konuştu. 

ABD Başkanı Franklin Delano Roosevelt, 1933’te altın mülkiyetini yasaklamıştı. Yasak, 1971 yılına kadar devam etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner