Yükleniyor...

Edward Snowden, Çin’in Bitcoin Hamlesini Yorumladı

Edward Snowden, Çin’in Bitcoin’e yönelik tutumu hakkında konuştu

edward snowden

Edward Snowden, Çin’in Bitcoin’e yönelik tutumu hakkında konuştu. Snowden Çin’in kripto varlık yasağının Bitcoin’i yalnızca daha güçlü hale getirdiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Snowden, Çin’in kripto varlıklar hakkındaki hamlelerini değerlendirdi. Çin’in hamlelerinin Bitcoin’in yalnızca daha güçlü hale gelmesini sağladığını söyleyen Snowden ayrıca büyük Mart 2020 çöküşündeki tweet’ini alıntılayarak koordineli bir küresel kampanyaya rağmen Bitcoin fiyatının o zamandan bu yana 10 kat artış gösterdiğine dikkat çekti.

Bilindiği gibi Bitcoin Mart 2020’de koronavirüs endişelerinin ortasında büyük bir çöküş yaşamıştı. Snowden’in de belirttiği gibi, o dönemden bu yana ve devletlerin piyasa hakkındaki olumsuz görüşleri ve FUD kampanyalarına rağmen Bitcoin 10 kat gibi devasa bir artış yaşamayı başardı.

“Altına Yaptıklarını Unutma”

Diğer taraftan Snowden, kripto varlıklar için henüz tehlikenin sona ermediğini düşünüyor. Snowden, devletlerin kaçınılmaz olanı ertelediğini söyleyen bir Twitter kullanıcısına altın mülkiyetinin yasaklanmasını hatırlattı ve “bitti denilene kadar bitmez” şeklinde konuştu. 

ABD Başkanı Franklin Delano Roosevelt, 1933’te altın mülkiyetini yasaklamıştı. Yasak, 1971 yılına kadar devam etti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x