Yükleniyor...

Axie Infinity’yi Geliştiren Şirket, Oyunculara Tazminat Ödeme Sözü Verdi

Blockchain tabanlı Axie Infinity oyununun arkasındaki şirket olan Sky Mavis'in CCO'su Aleksander Leonard Larsen, oyunculara mümkün olan en kısa sürede geri ödeme yapmayı planlıyor.

axie 1

Blockchain tabanlı Axie Infinity oyununun arkasındaki şirket olan Sky Mavis’in CCO’su Aleksander Leonard Larsen, oyunculara mümkün olan en kısa sürede geri ödeme yapmayı planlıyor.

Zor bir durumda kalan şirket, şu anda uygulanabilir bir çözüm bulma çabası içinde.

Hatırlanacağı gibi Sky Mavis tarafından geliştirilen Ethereum bağlantılı bir yan zincir olan Ronin, hacker saldırısına uğramış ve saldırının bedeli 600 milyon doların üzerine çıkmıştı.

Hacker, köprünün “doğrulayıcı” node’larını ele geçirmeyi başardı bu da kriptografik anahtarları çalmasına ve tüm fonları çekmesine neden oldu.

Yapılan saldırı en büyük DeFi saldırısı olarak kayıtlara geçti. Bundan önceki en büyük DeFi saldırısı ise geçtiğimiz Ağustos ayında Poly Network’e yapılmıştı. Saldırının ardından yapılan görüşmeler olumlu sonuç vermiş ve protokol 611 milyon dolar değerindeki fonları kurtarmayı başarmıştı.

Elliptic’e göe hacker, saldırıyı gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra çaldığı USDC’leri Ethereum’a dönüştürmeye başladı. Zira USDC’yi piyasaya süren Circle, fonlara el koyabilirdi.

Hacker, herhangi bir kimlik kontrolüne gerek olmayan merkeziyetsiz borsaları kullanarak bu işlemi gerçekleşirdi. Ancak hacker daha sonra çaldığı Ethereum’ların bir kısmını merkezi borsalar aracılığıyla da aklamaya başladı ve kripto topluluğunda endişe yaşanmasına neden oldu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yaşanan saldırının ardından Ronin ağında gerçekleşen işlemleri askıya aldığını duyurdu.

Merkle Science’dan Rishav Rai, Bloomberg’e verdiği demeçte fonların geri alınmasının “çok düşük” ihtimal olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner