Yükleniyor...

Aylık ‘Buy Bitcoin’ Aramaları ‘Buy Gold’ Aramalarını Üçe Katladı

'Buy bitcoin' anahtar kelimesi, ay boyunca dünya çapında 241.

aylik buy bitcoin aramalari altin aramalarini uce katladi

‘Buy bitcoin’ anahtar kelimesi, ay boyunca dünya çapında 241.000 kez aratıldı. Bu sayı, altından (buy gold) 3 kat, Ethereum’dan (buy Ethereum) ise 6 kat daha fazla aratıldığı anlamına geliyor.

Finbold tarafından derlenen veriler, insanlar enflasyondan korunmanın yollarını ararken, buy Bitcoin anahtar kelimesinin dünya çapında rekor bir orana ulaştığını ortaya koydu.

aylik buy bitcoin aramalari altin aramalarini uce katladi
Kaynak: Ahref.com

Tüm ülkelerde bu anahtar kelimeyi arayanlar ise öncelikle ABD, onu ise Birleşik Krallık takip etti.

Pandemi ile birlikte, tasarruf ve iyi bir yatırımın önemi daha iyi kavrandı. İnsanlar bu süreçte “güvenli liman” arayışına girdiler ve altın da bu limanlardan biri oldu. Diğer taraftan, birçok endüstri yorumcusu tarafından “dijital altın” olarak kabul edilen ve altın ile benzerlikleri sıklıkla tartışma konusu olan Bitcoin de bu limanlardan biri haline geldi. Üstelik, verilerin de gösterdiği üzere, geleneksel olarak her sosyo-ekonomik düzeyden insan için görece daha erişebilir görünen altına kıyasla üç kat daha fazla arama sayısına ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner