Yükleniyor...

B Riley, Core Scientific’i İflastan Kurtarmak İstiyor

Finansal hizmetler platformu B Riley, Bitcoin madencisi Core Scientific'e iflastan kaçınması için finansman teklifinde bulundu.

B Riley Core Scientifici Iflastan Kurtarmak Istiyor

Finansal hizmetler platformu B Riley, Bitcoin madencisi Core Scientific’e iflastan kaçınması için finansman teklifinde bulundu.

Kripto para piyasasında yaşanan krizler, Bitcoin madencilerini son derece olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Bitcoin (BTC) madencileri tarafından elde edilen gelir, zayıf piyasa performansı ve artan ağ zorluğu nedeniyle daha ağır bir hesaplama talebi nedeniyle iki yılın en düşük seviyesinde. Sıkılaştırılan kripto madenciliği düzenlemeleri de şirketleri zorlu bir sürece sokuyor.

Core Scientific de bunlardan etkilenenler arasında. Madencilik şirketi, Kasım ayı sonlarında 435 milyon dolar zarar bildirdi. Ayrıca, belirsiz piyasa koşulları göz önüne alındığında fon toplama kapasitesi konusunda önemli şüpheleri olduğunu belirtti.

B Riley, Core Scientific’e Finansman Teklifi Yaptı

madencilik

Finansal hizmetler platformu B. Riley, Bitcoin madencisi Core Scientific‘e iflastan kaçınmak ve Core Scientific paydaşları için değeri korumak amacıyla 72 milyon dolarlık finansman teklif etti.

Core Scientific’in en büyük alacaklılarından biri olan Riley Financial, iflasın Core Scientific’in sıkıntılarına çözüm olmadığını ve bunun yerine ona yeni bir finansal yaşam çizgisi sunduğunu savundu.

İflasın hiç gerekli olmadığını belirten B. Riley, Core Scientific’in mali sorunlarının kendi kendine empoze edildiğini ve alacaklıları ve hisse sahipleri ile açık, şeffaf bir tartışma ve devam eden katılımla düzeltilebileceğini de söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner