Yükleniyor...

Chainlink Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan LINK'i de vurdu.

ChainLink Piyasaya Negatif Sinyaller Veriyor

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan LINK’i de vurdu. Chainlink, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 1,1 değer kaybetti.

Chainlink (LINK), şu sıralar 6,8 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 53 dolarla ATH’sini yapmıştı.

Chainlink ağı, geliştiricileri tarafından akıllı sözleşmelerin veri akışları, web API’leri ve geleneksel banka hesap ödemeleri gibi zincir dışı kaynaklara erişmesine izin vererek akıllı sözleşmeler ile Blockchain arasındaki bağlantıyı sağlamayı amaçlayan güvenli bir Blockchain aracı olarak tanımlanmaktadır.

Chainlink (LINK) fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

linmk
LINK’in günlük grafiği

LINK’in anlık görünümüne bakarsak uzun süren düşüş dönemi geçirdiğini ardından yatay seyirde devam ettiğini görebiliriz. LINK, şu anda 6,4 dolar desteğinden tepki almış durumda. LINK’teki düşüş derinleşirse 5,5 dolar seviyesi görülebilir. LINK tarafındaki ilk yükseliş de bizleri 8,1 dolar bandına çıkartabilir.

link
LINK’in yıllara göre fiyat tahminleri

Şu anki görünüm ele alındığında Chainlink için yıl sonunda yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi Chainlink’in fiyatına da olumsuz yansıyor.

LINK için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 6,5 dolar iken minimum değer ise 7,4 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 10 dolar iken maksimum 12,2 dolar. 2024’e baktığımızda 14,49 dolar ile 17,8 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. LINK ATH’sine (All Time High) ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2028 yılını işaret ettiğini görüyoruz. 2028’te Chainlink’in tahmin edilen minimum değeri 62,7 dolar iken maksimum değeri ise 74,6 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak Chainlink’in en yüksek biçilen değerinin 230,9 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Tabi şunu da belirtmemizde fayda var, bu analiz ve tahminler sadece şu anki görünüm ele alınarak yapılmaktadır. İleride kripto para ve Blockchain’i hakkında neler olacak elbette ki kestirmesi zor. Bu analizler bugünkü görünümden ileriye ışık tutmak için görüşler ve kripto paraların eski hareketleri baz alınarak yapılmakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner