Yükleniyor...

Babel Finance Nedir? Babel Finance Ne İşe Yarar?

Babel Finance, kurumsal ve HNW yatırımcılara hizmet veren küresel bir kripto para birimi finansal hizmet sağlayıcısıdır.

babel Finance

Babel Finance, kurumsal ve HNW yatırımcılara hizmet veren küresel bir kripto para birimi finansal hizmet sağlayıcısıdır.

Babel Finance Nedir?

Babel Finance, dünya çapında yüksek net değere sahip bireylere ve kurumsal müşterilere, kripto kredisi, kripto varlık yönetimi ve kripto ana finansmanı olmak üzere 3 ana faaliyet alanı dahil olmak üzere profesyonel kripto finansal hizmetleriyle hizmet vermeye adanmış, küresel bir kripto para finans kuruluşudur.

Firma 2018’de Çin’deki kripto madencilerine borç veren olarak başladı. O zamandan beri Singapur ve Hong Kong’daki kurumsal yatırımcılara yöneldi.

Babel Finance Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Hong Kong merkezli kripto borç verme Babel Finance, şirketin web sitesinde yapılan bir duyuruya göre para çekme ve itfa işlemlerini askıya aldı.

Açıklamada, piyasadaki büyük dalgalanmalara ve kurumsal piyasa katılımcıları arasındaki “iletken risk olaylarına” atıfta bulunulmadan önce, “Babel Finance olağandışı likidite baskılarıyla karşı karşıya” ifadesi yer alıyor.

Geçen ay Babel, 2 milyar dolarlık bir değerleme ile B Serisi turda 80 milyon dolar topladı.

2021’in sonunda, Babel Finance’in bir önceki Şubat’ta 2 milyar dolar olan ödenmemiş kredi bakiyesi 3 milyar doların üzerindeydi.

Aylık türev işlem hacminde ortalama 800 milyon $’a ulaştı ve opsiyon ürünlerinde 20 milyar $’ın üzerinde yapılandırılmış ve işlem görmüştü.

Perşembe günü, rakip staking platformu Finblox benzer bir karar aldı ve Three Arrows Capital ile bağlantısı nedeniyle para çekme işlemlerini ayda 1.500 $ ile sınırladı.

The Block tarafından hazırlanan bir rapora göre Three Arrows Capital, birkaç önde gelen borsanın fon pozisyonlarını tasfiye etmesiyle kendisini iflas spekülasyonunun merkezinde buldu.

Kripto para piyasası, Aralık 2020’den bu yana en düşük noktasında, bitcoin (BTC) 20.000$’ın çok az üzerinde işlem görürken, ether (ETH) 1.000$’da psikolojik destek seviyesini koruyor. Piyasa, kripto borç veren Celsius’un bu ayın başlarında para çekme işlemlerini durdurmasıyla şiddetlenen olumsuz duygulardan etkilendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner